Gdańsk 9 °C
 • Pomoc dla niepełnosprawnych
 • kontrast Kontrast
  Change language Sprache ändern изменить язык Zmień język

  Testy na lotnisku do 31 maja!

  2022-04-06, 12:00

  Główne zdjęcie
  Nadal zrobisz testy na koronawirusa w Porcie Lotniczym Gdańsk.

  AKTUALNE INFORMACJE 

  Mimo, że zmieniły się przepisy wjazdowe do Polski i nie ma potrzeby wykonywania testów po wylądowaniu w kraju, bez względu na to, czy jest się zaszczepionym czy nie, część pasażerów wciąż potrzebuje wyników testów przed wylotem z Polski. Dlatego nadal będzie można wykonać testy w Porcie Lotniczym Gdańsk. Punkty wymazowe prowadzą HMS Assistance i Diagnostyka. Pracują siedem dni w tygodniu, także w święta, w godzinach od 4.00 do 6.30 rano oraz od 9.00 do 17.00. 

  Pracę punktów wymazowych przedłużamy do 31 maja 2022. 

  Chętni mogą także wykonać testy antygenowe w HMS Assistance od poniedziałku do piątku od godz. 7.00 do 17.00 w klinice HMS w Gdyni, ul. Pułaskiego 6, a wymazy PCR od godz. 7:00 do 14:00. Firma HMS Assistance wykonuje także testy w przychodni w Gdańsku przy ul. Wita Stwosza 58, od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:00.

  Informacje na temat testów wykonywanych przez Diagnostykę w wielu laboratoriach tej firmy można uzyskać pod numerami infolinii Diagnostyki: tel. kom. +48 798 764 620 oraz 58 500 85 58 lub pisząc na adres informacja.gdynia@diag.pl.

   

   

   

   

  INFORMACJE AKTUALNE do 3 kwietnia 2022


  TESTY NA GDAŃSKIM LOTNISKU 


  W Porcie Lotniczym Gdańsk pracują dwa laboratoria, wykonujące testy antygenowe. Pasażerowie mogą korzystać z usług Przychodni HMS Assistance i laboratorium Diagnostyki, które pracują na lotnisku przez 7 dni w tygodniu. Czas pracy obu laboratoriów jest na bieżąco aktualizowany na stronie lotniska airport.gdansk.pl. Ceny testów antygenowych w obu laboratoriach od 160 do 200 złotych.

  W związku z dużym ruchem lotniczym i wieloma dodatkowymi wymogami formalnymi apelujemy o poświęcenie większej ilości czasu na odprawę bagażową, kontrolę bezpieczeństwa oraz na wykonanie testów na koronawirusa w Porcie Lotniczym Gdańsk. 

   

  MIEJSCE TESTOWANIA

  Punkt wymazowy jest w terminalu pasażerskim T2, w części ogólnodostępnej, koło punktu odprawy bagażowej Check-in nr 1.


  GODZINY PRACY LABORATORIÓW 

  DIAGNOSTYKA

  Informacje na temat testów wykonywanych przez Diagnostykę można uzyskać też pod numerami infolinii Diagnostyki: tel. kom. +48 798 764 620 oraz 58 500 85 58 lub pisząc na adres informacja.gdynia@diag.pl.

  Wykonanie testu antygenowego w Diagnostyce kosztuje 160 złotych od poniedziałku od 4.30 do soboty do 4.00,  a 200 złotych od soboty od 4.30 do poniedziałku do 4.00. Płatność jest możliwa zarówno kartą jak i gotówką w polskich złotych. Po rejestracji i pobraniu materiału do badań, pasażerowie otrzymują wynik w postaci elektronicznego dostępu do platformy wyniki.diag.pl. Można też poprosić o wydruk wyniku. Przy rejestracji trzeba mieć dokument tożsamości i przekazać aktualny adres i numer telefonu. Każdy, kto będzie chciał fakturę, powinien to zgłosić przy rejestracji i zakupie usługi. Także to w jakim języku ma być wynik testu, po polsku czy po angielsku. Nie trzeba się wcześniej rejestrować na testy. 


  HMS ASSISTANCE 

   

  Koszt badania w HMS Assistance na obecność koronawirusa to 160 złotych od poniedziałku do piątku, a 200 złotych w soboty i niedziele. Preferowana forma płatności kartą. Możliwa jest również zapłata gotówką. Należy przy rejestracji zaznaczyć, w jakim języku ma być wynik testu, po polsku czy po angielsku. Nie trzeba się wcześniej rejestrować na testy. 

  Paragon z nazwą usługi „test covid” wystawiany jest bezpośrednio po badaniu, natomiast czas oczekiwania na fakturę to 7 dni roboczych. Chęć otrzymania faktury prosimy zgłaszać przed badaniem. Prosimy o dostarczenie wizytówki lub wydruku z danymi do faktury. 

  Chętni mogą też wykonać testy antygenowe w HMS Assistance od poniedziałku do piątku od godz. 7.00 do 17.00 w klinice HMS w Gdyni, ul. Pułaskiego 6, a wymazy PCR od godz. 7:00 do 14:00. Firma HMS Assistance wykonuje także testy w przychodni w Gdańsku przy ul. Wita Stwosza 58, od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:00. 

   

  ZASADY PODRÓŻOWANIA I ZWALNIAJĄCYCH Z KWARANTANNY TESTÓW


  Wylot z Polski 

  Każdy kraj określa swoje własne zasady wjazdu. Radzimy szukać informacji dotyczących konkretnego kraju podróży. Można je znaleźć na stronie polskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych w zakładce Informacje dla podróżujących lub w aplikacji na telefon Polak za granicą. 

   

   

   

  Zobacz najnowsze