Gdańsk, 13OC

calendar_today 2020-05-22, 09:30 person

A A A

Zakaz lotów krajowych tylko do końca maja, międzynarodowych do 6 czerwca

Premier Mateusz Morawiecki podpisał nowe rozporządzenie Rady Ministrów ograniczające ruch lotniczy. Zawieszenie lotów międzynarodowych będzie obowiązywało dłużej niż w przypadku lotów krajowych.

Zakaz ruchu lotniczego na terenie Polski przedłużono do 31 maja, a loty międzynarodowe wstrzymano do 6 czerwca. Resort infrastruktury przygotował kolejny projekt rozporządzenia ograniczający ruch lotniczy.  "Z uwagi na obowiązywanie w Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii, konieczne jest przedłużenie okresu obowiązywania zakazów w ruchu lotniczym na kolejne 14 dni w odniesieniu do lotów międzynarodowych oraz na kolejne 8 dni w odniesieniu lotów krajowych" – napisano w Ocenie Skutków Regulacji projektu.

Aktualnie obowiązujące rozporządzenie Rady Ministrów z 8 maja 2020 roku w sprawie zakazów w ruchu lotniczym utraci moc z końcem dnia 23 maja 2020 roku.

Rozporządzenie przewiduje wprowadzenie zakazu wykonywania, na lotniskach wpisanych do rejestru lotnisk cywilnych i lądowiskach wpisanych do ewidencji lądowisk, lądowania przewożących pasażerów cywilnych statków powietrznych wykonujących loty międzynarodowe. Wyjątkiem są statki powietrzne wykonujące loty między innymi na zlecenie Prezesa Rady Ministrów lub na zlecenie osoby fizycznej oraz czarterowe realizowane przez obcych przewoźników lotniczych na zlecenie państw obcych w celu powrotu ich obywateli. Możliwe są także rejsy handlowe w celu zabrania lub pozostawienia towarów lub poczty, albo loty samolotów posiadających do 15 miejsc pasażerskich, które wykonują rejsy handlowe w celu zabrania lub pozostawienia pasażerów.

Zobacz ROZPORZĄDZENIE 

Kontakt