Gdańsk -9 °C
 • Pomoc dla niepełnosprawnych
 • kontrast Kontrast
  Change language Sprache ändern изменить язык Zmień język

  ZRÓB TEST NA LOTNISKU. GODZ: 4.30-6.00 i 9.00-22.00

  2021-07-15, 13:00

  Główne zdjęcie
  Testy na koronawirusa można wykonać po wylądowaniu w Gdańsku, ale tylko po kontroli paszportowej. Testy są też nadal dostępne dla odlatujących. Poznaj zasady dot. testów zwalniających z kwarantanny. 

  ZASADY PODRÓŻOWANIA I ZWALNIAJĄCYCH Z KWARANTANNY TESTÓW. CZYTAJ NIŻEJ


  TESTY NA GDAŃSKIM LOTNISKU 


  W Porcie Lotniczym Gdańsk pracują dwa laboratoria, wykonujące testy antygenowe zarówno wyjeżdżającym jak i powracającym do kraju. Pasażerowie mogą korzystać z usług Przychodni HMS Assistance i laboratorium Diagnostyki, które pracują na lotnisku przez 7 dni w tygodniu. Czas pracy obu laboratoriów jest na bieżąco aktualizowany na stronie lotniska airport.gdansk.pl. Ceny testów antygenowych w obu laboratoriach to 160 zł od poniedziałku do piątku i 200 złotych w weekendy. 

  UWAGA: Osoby odlatujące z Gdańska mają pierwszeństwo w wykonaniu testu na lotnisku.

  W związku ze zwiększającym się ruchem lotniczym apelujemy o poświęcenie więcej czasu na odprawę bagażową i kontrolę bezpieczeństwa na lotnisku oraz na wykonanie testów na koronawirusa. 

   

  MIEJSCE TESTOWANIA

  Punkt wymazowy jest w terminalu pasażerskim T2, w części ogólnodostępnej, koło punktu odprawy bagażowej Check-in nr 1.


  GODZINY PRACY LABORATORIÓW 

  DIAGNOSTYKA


  Informacje na temat testów wykonywanych przez Diagnostykę można uzyskać też pod numerami infolinii Diagnostyki: tel. kom. +48 798 764 620 (PN-PT, godz. 8.00-16.00) i tel. stacjonarny +58 500 85 58 (PN-PT, 7.00-8.00 i 16.00-18.00) lub pisząc na adres informacja.gdynia@diag.pl.

  Wykonanie testu antygenowego w Diagnostyce kosztuje 160 złotych od poniedziałku do piątku, a w weekendy 200 złotych. Płatność jest możliwa zarówno kartą jak i gotówką w polskich złotych. Po rejestracji i pobraniu materiału do badań, pasażerowie otrzymują wynik w postaci elektronicznego dostępu do platformy wyniki.diag.pl. Można też poprosić o wydruk wyniku. Przy rejestracji trzeba mieć dokument tożsamości i przekazać aktualny adres i numer telefonu. Każdy, kto będzie chciał fakturę, powinien to zgłosić przy rejestracji i zakupie usługi. Także to w jakim języku ma być wynik testu, po polsku czy po angielsku. Nie trzeba się wcześniej rejestrować na testy. 


  HMS ASSISTANCE 

   

  Koszt badania w HMS Assistance na obecność koronawirusa to 160 złotych od poniedziałku do piątku, a 200 złotych w soboty i niedziele. Preferowana forma płatności kartą. Możliwa jest również zapłata gotówką. Należy przy rejestracji zazznaczyć, w jakim języku ma być wynik testu, po polsku czy po angielsku. Nie trzeba się wcześniej rejestrować na testy. 

  Paragon z nazwą usługi „test covid” wystawiany jest bezpośrednio po badaniu, natomiast czas oczekiwania na fakturę to 7 dni roboczych. Chęć otrzymania faktury prosimy zgłaszać przed badaniem. Prosimy o dostarczenie wizytówki lub wydruku z danymi do faktury. 

  Chętni mogą też wykonać testy antygenowe w HMS Assistance od poniedziałku do piątku od godz. 7.00 do 17.00 w klinice HMS w Gdyni, ul. Pułaskiego 6, a wymazy PCR od godz. 7:00 do 14:00. Firma HMS Assistance wykonuje także testy w przychodni w Gdańsku przy ul. Wita Stwosza 58, od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:00. 

   

  POTRZEBNE DOKUMENTY 
   

  Pamiętaj, że po przylocie do Gdańska, przy kontroli granicznej należy okazać dokument tożsamości, zaświadczenie o zaszczepieniu lub przechorowaniu lub negatywny wynik testu na Covid-19 (chyba, że zostanie zrobiony po przekroczeniu granicy). 

   

  ZASADY PODRÓŻOWANIA I ZWALNIAJĄCYCH Z KWARANTANNY TESTÓW


  Przylot do Polski 
   

  1.    Podróżujący do Polski, by zwolnić sie z obowiązkowej kwarantanny mogą przedstawić Straży Granicznej zaświadczenie o pełnym zaszczepieniu przeciwko Covid-19, jeśli minęło 14 dni od podania ostatniej dawki lub o przechorowaniu koronawirusa w terminie nie dalszym niż 6 miesięcy .

  2.    Podróżujący z krajów Strefy Schengen lub niebędących w Schengen państw Unii Europejskiej mogą zrobić test za granicą (nie wcześniej niż 48 godzin od wyniku testu do kontroli granicznej w Polsce). Wówczas nie zostaną objęci kwarantanną.

  Ponadto podróżujący z ww. krajów mogą wykonać test po wylądowaniu w Polsce, zarówno przed kontrolą paszportową, jeśli takie testy są dostępne, a także po kontroli, na lotnisku lub w każdym innym laboratorium. Trzeba się zmieścić w czasie 48 godzin od wylądowania do otrzymania negatywnego wyniku testu. Na lotnisku w Gdańsku nie ma możliwości zrobienia testu po wylądowaniu, jeszcze przed kontrolą paszportową. 

  Akceptowane są testy PCR i antygenowe.

  3. Podrożujący z państw spoza Schengen oraz 7 państw afrykańskich. Szczegóły czytaj TUTAJ 

  Wylot z Polski 

  Każdy kraj określa swoje własne zasady wjazdu. Radzimy szukać informacji dotyczących konkretnego kraju podróży. Można je znaleźć na stronie polskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych w zakładce Informacje dla podróżujących. 

   

   

   

   

  Zobacz najnowsze