Gdańsk, 13OC

calendar_today 2019-09-26, 14:00 person

A A A

3 oferty na budowę biurowca Alpha przy lotnisku

Trzy firmy i konsorcja budowlane chcą wybudować pierwszy obiekt w ramach planowanej inwestycji Airport City Gdańsk. Zgłosiły oferty o wartości od 81 do 91 mln złotych.

Airport City Gdańsk to nowoczesna inwestycja komercyjna, która ma powstać przy lotnisku. Docelowo ma to być 7 budynków biurowych z funkcjami usługowymi i gastronomicznymi. W ramach Airport City Gdańsk, jako pierwszy ma zostać zrealizowany budynek Alpha. Będzie miał 6 pięter i dwie kondygnacje podziemne i będzie oferował 197 miejsc parkingowych. Powierzchnia do wynajęcia wyniesie 8,5 tys. m kw. 9 sierpnia 2019 roku Port Lotniczy Gdańsk ogłosił przetarg na budowę Alphy. Dziś komisja przetargowa otworzyła oferty. Zgłosiły się firmy: Hochtief Polska, Budimex i konsorcjum Doraco i PORR.

WYKONAWCACENA BRUTTO
HOCHTIEF POLSKA S.A.81.142.333,82 zł
BUDIMEX S.A. 89.332.739,00 zł
KONSORJUM:KORPORACJA BUDOWALANA DORACO SP. Z O.O. i PORR S.A.91.208.366,49 zł 

„Jesteśmy zadowoleni, że nasza inwestycja cieszy się zainteresowaniem firm budowlanych. Teraz przeanalizujemy i ocenimy wszystkie zgłoszone oferty i podejmiemy decyzję w sprawie wyniku przetargu” – powiedział Tomasz Kloskowski prezes Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy. Przy ocenie będzie brana pod uwagę oferowana cena, ale także dotychczasowe doświadczenie firm w budowaniu certyfikowanych obiektów komercyjnych. 

Budowa Alphy ma się rozpocząć w IV kwartale 2019, a zakończyć w II/III kwartale 2021 roku. Ma być finansowana z emisji obligacji przez Bank Pekao S.A. i ze środków własnych Portu. W kolejnym etapie realizowany ma być drugi biurowiec o nazwie Bravo o powierzchni najmu 16,5 tys. m kw. z 381 miejscami parkingowymi. Harmonogram budowy Bravo i termin oddania do użytkowania będzie uzależniony od powodzenia rynkowego Alphy. Docelowo w ramach Airport City Gdańsk zaplanowano postawienie 7 biurowców o nazwach nawiązujących do alfabetu lotniczego: Alpha, Bravo, Charlie, Delta, Echo, Foxtrot, Golf. 


 

Kontakt