Gdańsk 3 °C
 • Pomoc dla niepełnosprawnych
 • Change languageSprache ändernизменить языкZmień język

  AIRNEST to nowe imię lotniskowej mewy. VIDEO

  2020-10-08, 08:00

  Główne zdjęcie
  Finał konkursu na imię dla maskotki

  Imię dla maskotki wybrane zostało z ponad siedmiuset propozycji. Wytypowaliśmy dwa: Airnest i Airek i ostatecznie nasza maskotka sama wylosowała swoje nowe imię. Od dziś lotniskowa mewa ma na imię Airnest  (czyt. Ernest). Autorką tej propozycji jest Pani Konstancja i to ona wygrywa cenne nagrody. Będzie mogła polecieć z osobą towarzyszącą do jednego z miast w Europie, do których z Gdańska latają samoloty linii lotniczych Wizz Air. Laureatka otrzyma od nas także komfortową walizkę na tę podróż i lotniskowe gadżety oraz oczywiście maskotkę mewę, czyli małego Airnesta. Autor drugej propozycji imienia, czyli Pan Tomasz otrzyma od nas plecak podróżny, gadżety i maksotkę. 

  Gratulujemy i dziękujemy wszystkim za udział w konkursie!

  Zobacz video z losowania imienia AIRNEST
   

   

   

  KOMUNIKAT! 2 października 2020

  "Jesteśmy zmuszeni zmienić formę rozstrzygnięcia konkursu na imię dla Mewy. Nie możemy zgodnie z planem przeprowadzić głosowania na meczu Trefla Gdańsk w sobotę 3 października w Ergo Arenie, bo po decyzji o objęciu Sopotu czerwoną strefą, mecz odbędzie się bez udziału publiczności. O sposobie wyboru imienia dla Mewy poinformujemy w przyszłym tygodniu". Port Lotniczy Gdańsk

   

  28 września 2020

  Prawie 800 postów na lotniskowym Facebooku i Instagramie, a każdy z ciekawą i inspirującą propozycją imienia dla naszej maskotki. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w naszej zabawie. Na część z Was czekają nagrody, małe maskotki lotniskowe. 

  Natomiast do finału wybraliśmy dwa imiona dla naszej Mewy, jedno to Airnest, drugie Airek. Z jednej strony brzmią swojsko, jak imiona kolegów z podwórka, a z drugiej zawierają w sobie słowo „Air”, które kojarzy się z lataniem i lotniskiem. 

  O tym, które ostatecznie imię otrzyma nasza Mewa, zdecydują kibice na meczu siatkarskim. Rozegrają go w sobotę 3 października o godz. 20.30 w Ergo Arenie zawodnicy wspieranej przez Port Lotniczy Gdańsk drużyny Trefla Gdańsk z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. 

  17 września 2020 

  Zapraszamy pasażerów, fanów i przyjaciół gdańskiego lotniska do zabawy, w trakcie której znajdziemy najlepsze imię dla naszej maskotki. Są super nagrody! 

  BILETY DLA DWÓCH OSÓB, W DWIE STRONY, DO JEDNEGO Z PONAD 30 MIAST, DO KTÓRYCH Z GDAŃSKA LATAJĄ LINIE LOTNICZE WIZZ AIR. 

  Otrzymacie od nas także akcesoria podróżne i gadżety Portu Lotniczego Gdańsk.

  Jest wizytówką Portu Lotniczego w Gdańsku. Wita i żegna pasażerów podróżujących z naszego lotniska. Kibicuje siatkarzom, koszykarzom i piłkarzom ręcznym, zagrzewa do walki rugbystów i ścigających się żużlowców.

  MEWA ma już kilka lat, ale wciąż czuje się dzieckiem. To przyjaciel każdego malucha i świetny kompan do zabawy. Wszyscy uwielbiają się do niej przytulać i każdy chce się z nią fotografować. MEWA jest wyjątkowym wesołkiem i potrafi rozgonić wszelkie smutki. Ma bardzo pozytywne podejście do życia i każda historia jest dla niej optymistyczna. 
   


  MEWA jest z nami w chwilach ważnych i wzruszających. Uwielbia podróże i latanie samolotem, choć sama jeszcze nie potrafi latać. Sławi Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy na Pomorzu i poza jego granicami. 

  CZY KTOŚ TAK WYJĄTKOWY MOŻE NIE MIEĆ IMIENIA?  

  Zaproponuj imię dla lotniskowej maskotki MEWY i wygraj odlotowe gadżety. 


  Zapraszamy do udziału w konkursie. Szczegóły na naszym FB i Instagramie. 

  Od 17 do 27 września czekamy na Wasze propozycje imion dla MEWY, a najciekawsze nagrodzimy małymi maskotkami mewami. Spośród zaproponowanych imion wybierzemy dwa, które spodobają się nam najbardziej. A następnie zorganizujemy głosowanie. Odbędzie się ono podczas meczu siatkarskiego Trefla Gdańsk z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle, 3 października w Ergo Arenie. Poprosimy kibiców, by to oni poprzez owację dokonali wyboru tego jednego, jedynego imienia dla naszej MEWY. Autorzy dwóch najciekawszych propozycji imion spędzą ten mecz razem z nami i oczywiście z MEWĄ.

   

  Zobacz najnowsze