Bardziej cichy i ekologiczny Airbus 320 neo w bazie Wizz Air w Gdańsku 

2020-06-24, 15:30

A A A
Pierwszy samolot tego typu przyleciał do Gdańska z Dortmundu. To jedyny Airbus 320 neo w polskich bazach Wizz Air. Docelowo w Gdańsku będą cztery fabrycznie nowe maszyny. 

Airbus 320 neo to pierwszy tego rodzaju samolot Wizz Air, w którym zastosowano najnowsze technologie w lotnictwie, oferujące istotne korzyści dla środowiska, 50% redukcję emisji hałasu, 20% zmniejszenie zużycia paliw oraz prawie o 50% niższą emisję tlenków azotu w porównaniu z samolotami poprzedniej generacji. Maszyna wyposażona jest w ultranowoczesne i wydajne silniki Pratt & Whitney GTF. 

„Rozpoczęcie przez Wizz Air operacji z lotniska w Gdańsku na samolotach Airbus 320 w wersji neo (new engines option) przynosi same korzyści. Redukujemy hałas w otoczeniu lotniska, zmniejsza się zużycie paliwa, co wiąże się z jeszcze bardziej ekologicznym lataniem. Nowe bardziej ciche silniki zapewniają ponadto pasażerom większy komfort na pokładzie samolotu. Dodatkowo w maszynach A320 neo Wizz Air zainstalował 186 foteli, dzięki czemu może sprzedawać więcej biletów w stosunku do tradycyjnych A320, w których jest 180 miejsc. Zwracam uwagę, że gdańska baza Wizz Air jako pierwsza w Polsce jest wyposażana w nowe samoloty” – powiedział Jarosław Trzoska kierownik działu operacyjnego Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy.  


Druga nowa maszyna A320 neo przyleci do Gdańska już w sobotę z Paryża. Docelowo Wizz Air będzie miał w gdańskiej bazie 4 nowe samoloty Airbus 320 neo, pozostaną też dwa Airbusy 321. 


 

Zobacz najnowsze