Gdańsk -1 °C
 • Pomoc dla niepełnosprawnych
 • kontrast Kontrast
  Change language Sprache ändern изменить язык Zmień język

  Cypr, Bułgaria i Chorwacja zluzowały obostrzenia kowidowe

  2022-04-19, 09:00

  Główne zdjęcie

  Pafos, Cypr

  Cypr zniósł obowiązkowe dodatkowe testy dla niezaszczepionych. W Bułgarii i Chorwacji nie ma obostrzeń dla Polaków.

  Cypr 

  Wszyscy w pełni zaszczepieni podróżni oraz ozdrowieńcy podróżujący na Cypr mogą teraz wjeżdżać bez żadnych restrykcji. Pasażerowie niezaszczepieni nie muszą już wykonywać po wylądowaniu na wyspie drugiego płatnego testu na koronawirusa. Wystarczy negatywny wynik tylko jednego testu, antygenowego zrobionego 24 godziny przed podróżą lub testu PCR, wykonanego do 72 godziny przed wyjazdem.  Cypr zastrzega, że w dalszym ciągu wśród podróżnych mogą być prowadzone losowo testy na koronawirusa po wylądowaniu na wyspie. Będą z nich zwolnione dzieci do 12 lat. Dla wszystkich pasażerów zniesiono obowiązek wypełniania Cyprus Flight Pass, czyli formularza lokalizacyjnego.

  Z Gdańska już dziś możecie polecieć na Cypr do Larnaki (Wizz Air) i Pafos (Ryanair). 

  Bułgaria 

  Od 13 kwietnia wszyscy podróżujący z Polski do Bułgarii nie muszą już pokazywać unijnych certyfikatów Covid ani negatywnych wyników testów na koronawirusa. 

  Chorwacja 

  8 kwietnia Chorwacja zniosła wszystkie obostrzenia wjazdowe dla osób podróżujących z krajów członkowskich Unii Europejskiej, w tym z Polski. Niezależnie od statusu szczepienia i ważności certyfikatu kowidowego, wszyscy mogą wjechać bez konieczności wykonywania testu.


   

  Zobacz najnowsze