Do cypryjskiego Pafos z Gdańska

2020-06-27, 08:00

A A A

© Fot:visitpafos.org.cy/

Irlandzkie linie lotnicze Ryanair włączyły do swojej siatki letnie połączenia z Gdańska na Cypr. Wystartują 2 sierpnia.

Ryanair będzie latał na Cypr do 21 października dwa razy w tygodniu, w środy i niedziele. 

“Cieszymy się z ogłoszenia nowej trasy z Gdańska na Cypr. Połączenie będzie realizowane 2 razy w tygodniu od 2 sierpnia i stanie się częścią letniego rozkładu lotów Ryanaira. Pasażerowie z Pomorza mogą już zarezerwować swoje letnie wakacje na Cyprze i podróżować najtańszą linią lotniczą w Europie” – powiedziała Olga Pawlonka z Ryanaira. 

Z okazji ogłoszenia nowej trasy Ryanair wprowadził do sprzedaży bilety w cenie od 109 zł na podróż do końca października 2020 roku. Bilety w promocyjnej cenie dostępne są na www.ryanair.com jedynie do środy 1 lipca czerwca do północy.   

Pafos leży na południowo- zachodnim wybrzeżu Cypru. To czwarte pod względem wielkości miasto na wyspie. Pafos jest dziś ważnym ośrodkiem turystycznym. W 2017 roku było Europejską Stolicą Kultury. Ma wiele ważnych zabytków i dzięki nim zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Pafos znajduje się w strefie klimatu subtropikalnego, w którym średnia roczna temperatura wynosi ponad 23 stopnie.  Międzynarodowy port lotniczy położony jest 16 km na południowy- wschód od centrum miasta. 

Kilka dni temu loty na Cypr zapowiedziały też linie lotnicze Wizz Air. Od 2 sierpnia będą latać także w środy i niedziele do miasta Larnaka na południowo-wschodnim wybrzeżu wyspy. 

Zobacz najnowsze