Gdańsk 8 °C
 • Pomoc dla niepełnosprawnych
 • kontrast Kontrast
  Change language Sprache ändern изменить язык Zmień język

  Do Holandii bez testów

  2021-06-10, 13:00

  Główne zdjęcie
  Holandia uznała Polskę za kraj o niskim ryzyku zarażenia się Covid-19 i zniosła obowiązkową kwarantannę i testy dla Polaków. 

  Od dziś osoby podróżujące do Holandii z Polski, Czech, Słowacji, Włoch i Luksemburga zostały zakwalifikowane jako przedstawiciele nowej kategorii krajów z kodem żółtym. Dotychczas Polska była oznaczona kodem pomarańczowym i trzeba było przy wjeździe do Holandii mieć co najmniej jeden test PCR. Teraz nie ma już takiego wymogu. 
   
  Ponadto kilka dni temu władze Holandii dopuściły, by lecący przez lotnisko Schiphol w Amsterdamie do innego kraju docelowego nie musieli okazywać testów na koronawirusa pod warunkiem, że nie wychodzą poza strefę tranzytową lotniska i przebywają w niej w oczekiwaniu na kolejny lot nie dłużej niż 1 dzień. 

  Podróżując przez Amsterdam należy nadal sprawdzać, jakie są wymogi kowidowe w państwie docelowym. W zależności od kierunku podróży, pasażerowie mogą nadal być zobowiązani do przedstawienia negatywnego wyniku testu na Covid-19 i deklaracji testowych. KLM zaleca, aby przed lotem podróżni dokładnie sprawdzali wszelkie przepisy i formalności wjazdowe obowiązujące w kraju docelowym ich podróży. KLM zachęca, aby informacje te sprawdzać na specjalnie przygotowanej w tym celu stronie przewoźnika – TravelDoc.

   

   

  Zobacz najnowsze