Gdańsk 16 °C
 • Pomoc dla niepełnosprawnych
 • kontrast Kontrast
  Change language Sprache ändern изменить язык Zmień język

  Do Rzymu i Walencji z Wizz Air 

  2023-10-25, 18:00

  Główne zdjęcie
  Linia lotnicza ogłosiła nowe, wiosenne połączenia z Gdańska. 

  Wizz Air wystartuje do stolicy Włoch na lotnisko Fiumicino z Gdańska od 1 kwietnia 2024 roku. Będzie latał trzy razy w tygodniu, w poniedziałki, środy i piątki. Bilety trafiły już do sprzedaży. Natomiast nowe loty do Walencji będą realizowane z Gdańska przez Wizz Air od 31 marca 2024 roku, dwa razy w tygodniu, w czwartki i niedziele. 

  O nowych połączeniach poinformował podczas konferencji prasowej w Gdańsku dyrektor generalny Grupy Wizz Air, József Váradi. Był na niej obecny także Tomasz Kloskowski prezes Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy. 

   

   

  Wizz Air w ostatnich tygodniach uruchomił trzy nowe połączenia z Gdańska, do Kopenhagi, Alicante i na Teneryfę. 

  Dyrektor generalny Grupy Wizz Air József Váradi ogłosił dodanie ósmego samolotu do bazy w Gdańsku w kwietniu 2024 r. Ósmy samolot zapewni na polskim rynku ponad 500 tysięcy dodatkowych miejsc w sprzedaży, oferując więcej możliwości podróżowania z Wizz Air. 

  „Dzisiejsze ogłoszenie podkreśla nasze zaangażowanie na rzecz Polski i regionu pomorskiego. Dodanie ósmego samolotu do Gdańska jeszcze bardziej wzmocni naszą wiodącą pozycję na rynku, jednocześnie stymulując gospodarkę i tworząc więcej miejsc pracy w Wizz Air i branżach pokrewnych. Naszym celem jest nadal oferowanie pasażerom szerokiej siatki połączeń, która została zaprojektowana tak, aby spełniać różnorodne potrzeby podróżnych, zapewniając im dostęp zarówno do ekscytujących, jak i egzotycznych miejsc docelowych” – powiedział w Gdańsku József Váradi.

  Wizz Air zamierza zwiększyć częstotliwości na 12 istniejących trasach z Gdańska, oferując swoim klientom więcej możliwości niskokosztowych podróży lotniczych.

  Wizz Air rozpoczął działalność w Gdańsku w sierpniu 2004 roku i w ciągu 19 lat działalności przewiózł ponad 25 milionów pasażerów. 
   

  Zobacz najnowsze