Gdańsk 15 °C
 • Pomoc dla niepełnosprawnych
 • kontrast Kontrast
  Change language Sprache ändern изменить язык Zmień język

  Do Turcji bez testów polecą zaszczepieni i ozdrowieńcy 

  2021-06-02, 13:30

  Główne zdjęcie

  Antalya

  Turcja złagodziła zasady wjazdu dla turystów.

  Obowiązek okazywania negatywnych wyników testów na koronawirusa został utrzymany. Zostali jednak z niego zwolnieni ci, którzy są w pełni zaszczepieni oraz ci, którzy przechorowali koronawirusa. 

  Na terytorium Turcji bez testu mogą wjechać osoby, które legitymują się zaświadczeniem wydanym przez właściwe władze krajowe i potwierdzającym przyjęcie pełnego cyklu szczepienia najpóźniej 14 dni przed datą podróży. Z testowania są zwolnieni ozdrowieńcy, którzy przechorowali COVID-19 w ciągu ostatnich 6 miesięcy przed podróżą. Fakt ten także trzeba potwierdzić odpowiednim dokumentem np. zaświadczeniem pobranym z Indywidualnego Konta Pacjenta.

  Pozostali turyści przed planowanym wyjazdem nadal muszą wykonać test PCR na 72 godziny przed przyjazdem do Turcji lub antygenowy wykonany 48 godzin przed przyjazdem. 

  Z obowiązku tego zwolnione są dzieci w wieku do 6 lat. 

  Przybywający do Turcji drogą lotniczą, są zobowiązani do wypełnienia formularza dostępnego na stronie Ministerstwa Zdrowia Republiki Turcja https://register.health.gov.tr/

  Formularz należy wypełnić w ciągu ostatnich 72 godzin przed podróżą. Wypełniony formularz należy okazać w wersji papierowej bądź w wersji elektronicznej zapisanej na urządzeniach mobilnych. Podróżny, który nie wypełni formularza lub poda nieprawdziwe dane, może spotkać się z sankcjami prawnymi i administracyjnymi, w tym może nie zostać wpuszczony do Turcji. 

  Z Gdańska do Turcji można polecieć z biurami podróży liniami czarterowymi. Dziś swoje loty do Antalyi inauguruje turecka linia Corendon. 


  Zobacz najnowsze