Gdańsk, 13OC

calendar_today 2020-02-21, 07:00 person

A A A

Do Turcji bez wiz

Od 2 marca 2020 roku turyści podróżujący do Turcji nie będą musieli kupować wiz. Turcja poinformowała, że znosi taki obowiązek. To oszczędność 35 dolarów od osoby.

Do tej pory wizę można było zakupić drogą elektroniczną, w placówkach tureckich lub na tamtejszych lotniskach i innych przejściach granicznych. Opłata za jej wydanie wynosiła 35 dolarów (około 140 złotych). Teraz polscy turyści zostaną zwolnieni z konieczności posiadania wizy.

„Od 2 marca 2020 roku Turcja znosi obowiązek wizowy dla członków strefy Schengen Unii Europejskiej, w tym Austrii, Belgii, Holandii, Hiszpanii i Polski, a także dla obywateli Zjednoczonego Królestwa" - napisał rzecznik tureckiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych Hami Aksoy. Decyzję umotywowano chęcią zwiększenia potencjału turystycznego kraju, a także dalszym rozwojem stosunków handlowych, gospodarczych i kulturalnych.

Od marca, by pojechać do Turcji, trzeba będzie mieć pozwolenie na pobyt ważne przez 180 dni. W tym czasie Polacy będą mogli przebywać na terenie tego kraju przez 90 dni. Dla podróżujących nie wiąże się to z żadnymi dodatkowymi formalnościami. 

 

Kontakt