Gdańsk 6 °C
 • Pomoc dla niepełnosprawnych
 • kontrast Kontrast
  Change language Sprache ändern изменить язык Zmień język

  Do Wielkiej Brytanii bez testu przed wylotem 

  2022-01-07, 09:00

  Główne zdjęcie
  Od dziś podróżujący na Wyspy nie muszą robić testu przed podróżą i izolować się po przyjeździe. Dotyczy to tylko zaszczepionych. 

  Nowe zasady dotyczą osób zaszczepionych co najmniej dwiema dawkami. Dotychczas musieli robić test antygenowy lub PCR w ciągu 48 godzin przed podróżą oraz izolować się do czasu otrzymania negatywnego wyniku testu przeprowadzonego w ciągu dwóch dni po przyjeździe do Wielkiej Brytanii. Od dziś się to zmieniło. 

  Zasady dla niezaszczepionych się jednak nie zmieniły. Muszą oni nadal robić test w ciągu 48 godzin przed wjazdem do Wielkiej Brytanii, izolować się przez 10 dni po przyjeździe oraz wykupić i przeprowadzić testy PCR drugiego i ósmego dnia po przyjeździe.

  Od niedzieli 9 stycznia od godziny 4.00 podróżujący nie będą zobowiązani do wykupienia i przeprowadzenia testu PCR nie później niż dwa dni po przyjeździe. Wystarczy negatywny wynik testu antygenowego. Za taki test trzeba zapłacić 20-30 funtów zamiast średnio 80 funtów na test PCR. Przyjezdni będą musieli kupić test antygenowy, nie mogą korzystać z testów dostępnych za darmo w ramach brytyjskiej publicznej służby zdrowia NHS. 

  Zobacz najnowsze