Gdańsk 1 °C
 • Pomoc dla niepełnosprawnych
 • kontrast Kontrast
  Change language Sprache ändern изменить язык Zmień język

  Dobry luty na gdańskim lotnisku 

  2022-03-08, 09:00

  Główne zdjęcie
  W ubiegłym miesiącu Port Lotniczy Gdańsk obsłużył około 650% więcej pasażerów niż rok wcześniej. To już prawie połowa gości, którzy podróżowali do Gdańska przed pandemią. 

  W lutym 2022 odwiedziło nas prawie 198 tysięcy pasażerów. Najwięcej było ich w niedzielę 20 lutego, prawie 11,5 tysiąca. 

  Nasi goście podróżowali w lutym głównie na trasach do Wielkiej Brytanii, Norwegii i Niemiec. Najpopularniejsze kierunki to Londyn, Oslo i Amsterdam. 

  W ruchu czarterowym królował Egipt. W ubiegłym miesiącu na wakacje do tego kraju poleciało i wróciło do Gdańska prawie 3 tysiące turystów. 

  Do 23 lutego gdańskie lotnisko obsłużyło prawie 9 tysięcy pasażerów podróżujących do ukraińskich miast: Kijowa, Charkowa, Odessy i Lwowa. Najpopularniejszym kierunkiem była stolica Ukrainy. Niestety, od 24 lutego, kiedy Rosja zaatakowała Ukrainę, cywilny ruch lotniczy ustał. 

  Ruch lotniczy poza kierunkami ukraińskimi powoli się odbudowuje. W Gdańsku w lutym tego roku było o 647% więcej pasażerów niż w lutym 2021, mniej o 46% niż w 2020 i mniej o 38% niż w rekordowym 2019 roku, kiedy Port Lotniczy Gdańsk odwiedziło w skali całego roku 5,4 mln pasażerów, najwięcej w historii gdańskiego lotniska.
   

  Zobacz najnowsze