Gdańsk -14 °C
 • Pomoc dla niepełnosprawnych
 • Change languageSprache ändernизменить языкZmień język

  Drużyna piłkarska Portu Lotniczego Gdańsk Drużyną Tygodnia Piłkarskiej Ligii Trójmiasta

  2020-11-12, 12:00

  Główne zdjęcie

  pl3.com

  Rozgrywki wkraczają w decydującą fazę, a walka o najwyższe cele staje się coraz bardziej pasjonująca. Niezwykle ciekawie przedstawia się sytuacja w III lidze grupie „B”, gdzie różnice w czołówce są niewielkie, a liderem jest Port Lotniczy Gdańsk, który został wybrany Drużyną 8. Tygodnia.

  Port Lotniczy Gdańsk stale się rozwija, rozbudowując infrastrukturę i zwiększając liczbę obsługiwanych pasażerów oraz operacji lotniczych. Do przodu najwyraźniej chce iść również zespół reprezentujący spółkę na arenie Piłkarskiej Ligi Trójmiasta R-GOL, który dzielnie walczy o awans do grona drugoligowców.

  Port Lotniczy Gdańsk w rozgrywkach debiutował Jesienią 2013, ale potem zniknął i wrócił Wiosną 2015, by po półtorarocznej obecności na naszych boiskach znów opuścić szeregi ligowców. Kolejny rozbrat zespołu trwał znacznie dłużej niż pierwszy, ale przed rokiem znów Lotnicy wylądowali na ligowym gruncie. Kilka tygodni temu zgarnęli przepustkę na trzeci poziom, a w najbliższym czasie wzbić się mogą jeszcze wyżej i osiąść na drugim szczeblu.

  Czerwoni są bardzo skuteczni w obronie. Niewiele goli tracą i pod tym względem wspólnie z inną ekipą przodują po ośmiu tygodniach w całych rozgrywkach. Parę razy zachowywali czyste konto, co zapewne niezmiernie cieszy stojącego między słupkami Kacpra Neubauera, mającego na koncie niemal komplet występów. Ani jednej kolejki nie opuścili natomiast Marcin Nalewaja, Paweł Woźniak, Paweł Szulc i zakontraktowany w tym roku Adam Putkamer, który jest filarem ofensywy i już zdążył wyrównać osiągnięcie z kampanii wiosennej. Od wielu sezonów barw drużyny bronią Łukasz Kunowski, a młodsi stażem są Ignacy Kunowski, który w poprzednich miesiącach bardzo pomógł w walce o awans, Mateusz Cybulski, Piotr Grochot czy Robert Zaręba. Sporo występów w szeregach innych teamów zanotował Michał Malinowski, który do Lotników dołączył przed rokiem, a barwy klubu po paroletniej przerwie znów reprezentuje Rafał Wiszniewski. Lotnicy mierzą wysoko. Konkurencję mają jednak silną, więc muszą spoglądać w dół tabeli i pilnować, by pułapu lotu nie obniżyć.

  Pełna nazwa zespołu: Port Lotniczy Gdańsk

  Osiągnięcia: II miejsce w IV lidze Jesień 2015, I miejsce w IV lidze grupie „A” Wiosna 2020

  Rok założenia: 2013

  Źródło: pl3.com

   

  Zobacz najnowsze