Gdańsk -1 °C
 • Pomoc dla niepełnosprawnych
 • kontrast Kontrast
  Change language Sprache ändern изменить язык Zmień język

  Dwa testy w podróży na Cypr. AKTUALIZACJA

  2022-01-03, 14:00

  Główne zdjęcie
  Testy na koronawirusa muszą wykonywać także osoby w pełni zaszczepione.

  Od 4 stycznia wszyscy podróżni przybywający na Cypr, niezależnie od tego czy są zaszczepieni czy nie, muszą przed podróżą wykonać test PCR na koronawirusa i przedstawić przed lotem jego negatywny wynik. Nadal konieczne będzie też wykonanie testu PCR już po wylądowaniu na Cyprze.

  „Wszystkie wskaźniki epidemiczne rosną bardzo szybko. Znacząco wzrasta też liczba hospitalizacji” – powiedział minister zdrowia Michalis Hajkipantelas. 

  Test przed podróżą musi być wykonany nie wcześniej niż 48 godzin przed wylotem. Za oba testy, ten przed lotem i ten po wylądowaniu na Cyprze, pasażer musi zapłacić sam. 

  Rząd cypryjski wprowadził także zakaz organizowania imprez tanecznych, nakaz obsługiwania w barach i restauracjach tylko klientów siedzących przy stolikach. Nowe przepisy obowiązują od 4 do 15 stycznia i mogą zostać przedłużone.

  Informacja z 6 grudnia 2021 

  Żeby wjechać na wyspę z Polski, która obecnie znajduje się w kategorii czerwonej, osoby nie będące ozdrowieńcami i nie w pełni zaszczepione muszą wykonać jeden test PCR przed wyjazdem i drugi po przylocie na Cypr. Dotychczas zaszczepieni lub ci, którzy przechorowali Covid-19 byli zwolnieni z testu na miejscu, ewentualnie mogli zostać wybrani do wyrywkowych testów po przylocie. 

  Tymczasem od 6 grudnia wszyscy pasażerowie muszą zrobić test po przylocie na Cypr, niezależnie z jakiego kraju przylatują.

  „Od 6 grudnia wprowadzone zostają czasowo obowiązkowe testy PCR dla wszystkich osób powyżej 12 roku życia po przybyciu do Republiki Cypryjskiej drogą lotniczą lub morską. Testy wykonywane są na koszt pasażera i dotyczą także osób zaszczepionych i ozdrowieńców” – poinformowało MSZ.

  Koszt testu to 15 euro. 

  Nowe zasady będą obowiązywały do 10 stycznia 2022 roku. Mogą zostać jednak przedłużone. 

  Osób zaszczepionych i ozdrowieńców nie obowiązują testy przed przylotem.

  Wszyscy pasażerowie muszą wypełniać formularz wjazdowy na Cypr i uzyskać tzw. Cyprus Flight Pass. Mogą to zrobić nie wcześniej niż 48 godzin przed lotem poprzez stronę: https://cyprusflightpass.gov.cy. 

  Z Gdańska do Pafos na Cyprze lata linia lotnicza Ryanair. Można podróżować na wyspę dwa razy w tygodniu, w środy i niedziele. 
   

  Zobacz najnowsze