Gdańsk 16 °C
 • Pomoc dla niepełnosprawnych
 • kontrast Kontrast
  Change language Sprache ändern изменить язык Zmień język

  Dzieci podróżujące do Polski. Kto zwolniony z kwarantanny? Aktualizacja

  2021-07-11, 18:00

  Główne zdjęcie
  Nie są obejmowane kwarantanną i nie trzeba testować na koronawirusa dzieci do 12 lat, jeśli podróżują do Polski z rodzicami lub opiekunami zaszczepionymi.

  Aktualizacja 31 sierpnia 2021
  Rząd przedłużył obowiązujące przepisy do 30 września. 

  Informacja z 11 lipca 2021
  Prawo do zwolnienia z kwarantanny i brak obowiązkowych testów dotyczą dzieci, które nie ukończyły 12 roku życia, które przylatują do Polski z rodzicami lub dorosłymi opiekunami zaszczepionymi lub posiadającymi negatywne wyniki testów na koronawirusa (zrobionymi maksymalne 48 godzin przed przylotem, licząc od wyniku; test antygenowy lub PCR), podróżujące tylko z krajów Unii Europejskiej i Strefy Schengen. 

  Natomiast podróżując z krajów spoza Unii Europejskiej i Strefy Schengen, prawo do zwolnienia z kwarantanny i brak obowiązkowych testów dotyczą dzieci, które nie ukończyły 12 roku życia, które przylatują do Polski z rodzicami lub dorosłymi opiekunami zaszczepionymi lub posiadającymi negatywne wyniki testów na koronawirusa (zrobionymi maksymalne 48 godzin przed przylotem, licząc od wyniku; test antygenowy lub PCR), ale poświadczonymi Europejskim Certyfikatem Covid. 

  W obu przypadkach prawo do zwolnienia z kwarantanny i brak obowiązkowych testów dotyczą dzieci, które nie ukończyły 12 roku życia, które przylatują do Polski pod opieką przedstawicieli linii lotniczych. 

  Dzieci do 12 lat podróżujące pod opieką ozdrowieńców nie są zwolnione z kwarantanny. 

  Dzieci między 12 a 18 rokiem życia są traktowane jak osoby dorosłe. Zwalnia je z kwarantanny zaszczepienie, fakt przechorowania Covid-19 w ciągu ostatnich 6 miesięcy lub test, Unijny Certyfikat Covid. 

  Zobacz najnowsze