Eurowings lata już z Dusseldorfu do Gdańska

2019-10-27, 13:30

A A A
Linie lotnicze Eurowings, będące częścią Grupy Lufthansa, zainaugurowały regularne połączenie z Dusseldorfu do Gdańska. Samoloty niemieckiego przewoźnika będą latać na tej trasie cztery razy w tygodniu, w poniedziałki, środy, piątki i niedziele.

Po wylądowaniu w Gdańsku, Airbus A319 został dziś oficjalnie powitany salutem wodnym w wykonaniu lotniskowej straży pożarnej. Odbyło się też uroczyste powitanie ponad 100 pasażerów, którzy przylecieli z Dusseldorfu, a potem pożegnanie tych, którzy podróżowali z Gdańska do Niemiec. 

„Bardzo się cieszymy, że tak ważna linia lotnicza z rodziny Lufthansy dołączyła Gdańsk do swojej oferty. Mamy nadzieję na dobrą współpracę z Eurowings. Nowe połączenie jest tym ważniejsze, że Dusseldorf jest dużym i ważnym hubem przesiadkowym, za pośrednictwem którego nasi pasażerowie będą mogli latać po całym świecie” – powiedziała Iwona Tomczyńska kierownik Działu Analiz Ekonomicznych i Marketingu Portu Lotniczego Gdańsk. „Z przyjemnością witamy Gdańsk, trzecie lotnisko Eurowings w Polsce, w sieci połączeń ponad 200 lotnisk Eurowings. Wspólnie z naszymi kolegami z Portu Lotniczego Gdańsk z niecierpliwością czekamy na sukces tej nowej trasy do Dusseldorfu, ponieważ lepsza łączność między Polską a Niemcami jest bardzo ważna dla turystyki, gospodarki i Polaków mieszkających w całej Europie” – powiedział Frank Wagner dyrektor generalny ds. sprzedaży Lufthansa Group Poland. Podróżni z Gdańska skorzystają z bezpośredniego połączenia z obszarem niemieckim o największej liczbie mieszkańców, a także z atrakcyjnych połączeń Eurowings z Dusseldorfu do europejskich miast i wielu miejsc w Ameryce Północnej i na Karaibach. Bilety są już dostępne od 129 zł za lot w jedną stronę za pośrednictwem eurowings.com lub aplikacji Eurowings.Eurowings jest tanią linią lotniczą Grupy Lufthansa, a zatem częścią największej na świecie grupy lotniczej. Dysponując flotą 180 samolotów, Eurowings specjalizuje się w tanich lotach bezpośrednich po Europie. Niemiecka linia lotnicza oferuje obecnie ponad 210 kierunków w ponad 60 krajach na całym świecie, co czyni ją trzecim co do wielkości przewoźnikiem w Europie. W ubiegłym roku firma po raz pierwszy obsłużyła ponad 40 mln pasażerów, a jej personel powiększył się do około 9 tys. pracowników.

Zobacz najnowsze