Gdańsk 18 °C
 • Pomoc dla niepełnosprawnych
 • kontrast Kontrast
  Change language Sprache ändern изменить язык Zmień język

  Gdańskie lotnisko Partnerem otwarcia Jarmarku św. Dominika i Muzeum Bursztynu

  2021-07-23, 09:00

  Główne zdjęcie
  W sobotę 24 lipca w Gdańsku otwarte dla zwiedzających zostanie wyjątkowe Muzeum Bursztynu w nowej lokalizacji. Tego samego dnia startuje Jarmark świętego Dominika, jedna z największych ulicznych imprez handlowych. 

  W ramach Jarmarku Port Lotniczy Gdańsk został Partnerem Głównym otwarcia Muzeum Bursztynu w Gdańsku, Bursztynowym Partnerem ceremonii otwarcia oraz zamknięcia Jarmarku Św. Dominika 2021 oraz tradycyjnej parady otwarcia Jarmarku, a także Partnerem Bursztynowego Weekendu.

  Muzeum Bursztynu

  Ponad 1000 eksponatów, od bryłek z inkluzjami sprzed 40 mln lat, przez bursztynowy las i bursztynową komnatę po współczesne projekty artystów. To jedna z największych kolekcji bursztynu na świecie. Już 24 lipca otwiera się Muzeum Bursztynu w nowej lokalizacji, w Wielkim Młynie w Gdańsku.

  Zobacz stronę MUZEUM


  Bursztynowy Weekend

  Trzy dni atrakcji z okazji otwarcia Muzeum Bursztynu. A w ramach weekendu 37 spotkań poświęconych bursztynowi w różnych odsłonach oraz pokazy wielkoformatowej projekcji audiowizualnej. Udział w wydarzeniach jest bezpłatny.

  Program Bursztynowego Weekendu na gdansk.pl 


  Jarmark świętego Dominika 

  Tu się kupuje, targuje, poszukuje skarbów i znajduje piękne kadry do pamiątkowych fotografii. Tradycja Jarmarku św. Dominika sięga roku 1260, kiedy to papież Aleksander IV zezwolił gdańskim dominikanom na udzielanie studniowych odpustów w dniu święta ich założyciela. Jarmark odbywał się corocznie przez kilka następnych wieków, stając się ważnym świętem dla miasta. Tę tradycję przerwała II wojna światowa. Powrócono do niej w 1972 roku. I to właśnie wtedy symbolem jarmarku stał się kogut. Siłą jarmarku jest jego niepowtarzalny klimat i stragany pełne najróżniejszych towarów. Pośród nich znaleźć można przedmioty stare, rzadkie i zadziwiające, nie brakuje artystycznego rękodzieła i smakołyków z całego świata. 

  Szczegółowe informacje i program Jarmarku TUTAJ

  Zdjęcia z parady otwarcia Jarmarku 

   

  Zobacz najnowsze