Gdańsk, 11OC

calendar_today 2020-06-30, 10:30 person

A A A

Grecka wyspa Mykonos z bezpośrednim połączeniem z Gdańska

Wizz Air zapowiedział zupełnie nowy kierunek w swojej siatce połączeń. Od 4 sierpnia zamierza latać dwa razy w tygodniu z Pomorza na Mykonos, bardzo popularną wśród turystów grecką wyspę.

Loty z Gdańska na Mykonos mają się odbywać we wtorki i soboty, od 4 sierpnia do 27 października. Wizz Air zapowiedział, że to połączenie wznowi także w przyszłorocznym letnim rozkładzie od 30 marca do 30 października 2021. Bilety są dostępne na wizzair.com już od 129 złotych.

Port lotniczy Mykonos jest położony tylko 4 km od miasta o tej samej nazwie. Sama wyspa leży na Morzu Egejskim i należy do archipelagu Cyklady. Od wielu lat jest chętnie odwiedzana przez turystów ze względu na dobrze rozwiniętą bazę hotelową i rekreacyjną. Na wyspie są piękne plaże, a wokół czyste morze. Głównym miastem wyspy Mykonos jest Chora, zabudowana jak wiele egejskich miast, małymi, białymi domami z niebieskimi drzwiami i obudową okien. 

Mykonos to nie jedyny grecki kierunek lotów z Gdańska. W tym sezonie będzie można podróżować LOT-em do Chanii na Krecie, na Korfu  i Rodos, a także do Salonik i Kowali. Natomiast Ryanair lata do Aten i Kalamaty. 

Kontakt