Gdańsk 19 °C
 • Pomoc dla niepełnosprawnych
 • kontrast Kontrast
  Change language Sprache ändern изменить язык Zmień język

  Holandia przywróciła obowiązkowe testy dla niezaszczepionych

  2021-10-25, 12:00

  Główne zdjęcie
  Polacy podróżujący do Holandii, którzy nie są zaszczepieni, będą musieli zrobić test na Covid-19.

  Od 24 października, od pasażerów lecących z Polski, w tym z Gdańska do Amsterdamu i Einthoven, będzie wymagane okazanie Unijnego Certyfikatu Covid. Jeśli nie będą w pełni zaszczepieni lub nie będą ozdrowieńcami, będą musieli mieć negatywny wynik testu na koronawirusa. Mogą to być zarówno testy PCR, wykonane nie później niż na 48 godzin przed rozpoczęciem podróży jak i antygenowe, zrobione nie później niż 24 godziny przed wyjazdem.

  Holandia była do tej pory jednym z tych państw, do których Polacy mogli wjechać bez żadnych restrykcji, jedynym wymogiem było wypełnienie i posiadanie przy sobie oświadczenia zdrowotnego. Wzrastająca liczba nowych zakażeń spowodowała jednak, że Holandia umieściła Polskę na żółtej liście. Oznacza to, że jest w gronie państw, w których ryzyko zarażenia się koronawirusem jest wysokie.

  Zmiany dotyczą przekraczania granicy wszystkimi środkami transportu. Nowe zasady dotyczą wszystkich osób od 12 roku życia. 

  Osoby przesiadające się w Holandii w ramach podróży drogą lotniczą, jeżeli nie opuszczają międzynarodowej strefy tranzytowej lotniska, pozostając w Holandii nie dłużej niż 24 godziny, są zwolnione z okazywania negatywnych wyników testów. 

  Zobacz najnowsze