Gdańsk 17 °C
 • Pomoc dla niepełnosprawnych
 • kontrast Kontrast
  Change language Sprache ändern изменить язык Zmień język

  II Nocny Duathlon w Porcie Lotniczym Gdańsk

  2023-04-21, 11:00

  Główne zdjęcie
  W nocy z soboty na niedzielę będzie wyjątkowa okazja, by ścigać się w biegu i na rowerze. 

  Zawody zostaną podzielone na trzy części. Duathloniści najpierw pobiegną pięć kilometrów, potem pojadą piętnaście kilometrów na rowerach i zakończą rywalizację biegiem na dystansie dwóch i pół kilometra. Wszystko nocą po drogach startowej i kołowania gdańskiego lotniska, wśród samolotów i całej lotniczej infrastruktury. Emocje gwarantowane.

  Rywalizacja powinna się rozpocząć o godzinie 1.00, ale dokładny czas będzie zależał od aktualnej sytuacji lotniczej. Wszyscy zawodnicy muszą przejść kontrolę bezpieczeństwa (od godz. 21.00), posiadać kartę pokładową, którą otrzymają w pakiecie startowym. Muszą mieć także dokument tożsamości, przy pomocy którego się wcześniej rejestrowali. Na płycie, przed startem będzie dostępny depozyt, gdzie będzie można zostawić podstawowe rzeczy w plecaku lub torbie, które zostaną oznaczone numerem startowym. 

  Uczestnicy zawodów parkują na parkingach lotniskowych, na wolnych, dostępnych miejscach, pobierając bilet. W pakietach startowych mają bilety wyjazdowe, które mogą wykorzystać zarówno, kiedy przyjadą po pakiet startowy, przywiozą rower jak i po zawodach. 

  Rowery muszą mieć przednie i tylne oświetlenie. Zawodnicy muszą mieć przypięty i widoczny numer startowy. 

  To jest impreza dla fanów kolarstwa i biegania, ale nie tylko dla profesjonalistów. Zapraszamy szczególnie amatorów. Można trasę pokonać indywidualnie. Jest też możliwość wystartowania w sztafecie, zarówno dwu- jak i trzyosobowej. Jeśli chcecie to zrobić razem z rodziną, przyjaciółmi czy współpracownikami, te zawody są dla Was.

  Imprezę sponsorują Port Lotniczy Gdańsk, który ufundował nagrody główne w postaci voucherów wstępu do Strefy VIP oraz Lagardere Travel Retail z programem lolajnościowym dla klientów Kameleon. Ponadto partnerami są Interparking, Janisz, Żywiec, Good Vibrations, FBSerwis oraz Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk, Miasto Gdańsk i Trójmiasto.pl. 

  Każdy uczestnik zawodów otrzyma okolicznościowy medal. 

  Szczegóły domety.pl

   

  Zobacz najnowsze