calendar_today 2020-01-01, 09:00 person

A A A

Jaki będzie 2020 rok?

Przed Portem Lotniczym Gdańsk nowe wyzwania. Coraz więcej nowych kierunków lotniczych. Budujemy pirs i Aiport City Gdańsk. 27 maja obsłużymy tysiące kibiców Finału Ligi Europy w piłce nożnej, a w czerwcu zaprosimy 5 tysięcy biegaczy na Skywayrun 2020.

W 2020 roku z Gdańska będzie co najmniej 87 połączeń do 22 krajów. W rozkładzie wiosennym i letnim pojawią się nowe połączenia do Zadaru w Chorwacji, Kalamaty w Grecji, Bari we Włoszech, Zaporoża na Ukrainie i Burgas w Bułgarii. Linia Norwegian uruchomi swoje niskokosztowe połączenia do Kopenhagi, Trondheim, Helsinek, Goteborga i Sztokholmu. Wiosną wrócą także loty z Gdańska do austriackiego Wiednia, włoskiej Pizy, greckich Aten, łotewskiej Rygi i szwajcarskiego Zurychu. 

Będziemy kontynuować realizację dwóch inwestycji, budowę pirsu zachodniego, który będzie dodatkową częścią terminalu pasażerskiego T2 oraz biurowca Alpha, pierwszego z kilku budynków w ramach nowej lotniskowej dzielnicy Airport City Gdańsk. Na obu placach budowy trwają prace ziemne. 

Przed nami ogromne przedsięwzięcie logistyczne. 27 maja 2020 roku do Gdańska przyjedzie kilkadziesiąt tysięcy kibiców piłkarskich. Tego dnia na stadionie Energa rozegrany zostanie mecz finałowy Ligi Europy. Duża część fanów futbolu przyleci do Gdańska samolotami. Port Lotniczy Gdańsk będzie gotowy na obsłużenie dodatkowych nawet 100 samolotów. 

 

20 czerwca 2020 roku zaprosimy do Portu Lotniczego Gdańsk biegaczy. Po raz kolejny zorganizujemy nocny bieg po drodze startowej lotniska. Tym razem pulę pakietów startowych zwiększymy z 4 do 5 tysięcy.

 

Kontakt