Gdańsk -2 °C
 • Pomoc dla niepełnosprawnych
 • kontrast Kontrast
  Change language Sprache ändern изменить язык Zmień język

  Kolejne dwa zdroje z pitną wodą na gdańskim lotnisku

  2019-12-30, 12:51

  Główne zdjęcie
  Mamy już trzy poidełka czyli źródła, z których można pić dobrą, gdańską wodę, bezpośrednio z kranu i za darmo. Dziś zamontowano na lotnisku kolejne dwa zdroje. To wspólne przedsięwzięcie Portu Lotniczego Gdańsk i Gdańskiej Infrastruktury Wodociągowo – Kanalizacyjnej.

  „Pierwszy zdrój, który działa od września, cieszy się dużą popularnością wśród pasażerów. Dlatego postanowiliśmy rozwijać te działania i już dziś oddajemy do użytku kolejne dwa zdroje” – powiedział Tomasz Kloskowski prezes Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy. „2019 rok zamykamy liczbą 33 zdrojów. Nie znamy jeszcze wyników spożycia wody pochodzącej z publicznych poidełek w bieżącym roku, a bardzo jesteśmy ich ciekawi. Obraz 880 tysięcy półtora litrowych plastikowych butelek, które w 2018 roku nie stały się ostatecznie odpadem, przemawia do naszej wyobraźni. Spodziewam się, że wynik kończącego się roku może nas pozytywnie zaskoczyć” – powiedział Jacek Skarbek, prezes Gdańskiej Infrastruktury Wodociągowo – Kanalizacyjnej. Wyniki spożycia wody z publicznych zdrojów w 2019 będą znane w styczniu 2020 roku.


  Wodę pitną ze zdrojów na lotnisku można nabierać do własnych kubków, butelek i bidonów. Mogą to robić pasażerowie bezpośrednio przed odlotem, ale także przed odprawą bagażową i bezpieczeństwa. Woda jest też dostępna dla osób oczekujących i dla gości. Jeden nowy zdrój umiejscowiony jest bowiem w ogólnodostępnej części terminalu pasażerskiego T2, niedaleko Przylotów oraz Punktu Informacji Turystycznej i Lotniskowej. Drugi znajduje się w części zastrzeżonej lotniska, na wysokości gate nr 22, koło sklepu Relay i palarni.  


  Pierwszy zdrój działa na lotnisku od września i znajduje się w strefie odlotów, za odprawą bezpieczeństwa, niedaleko placu zabaw dla dzieci, McDonald’s i Executive Lounge. z

  Po uruchomieniu nowych dwóch punktów na lotnisku, Gdańsk ma już 33 zdroje wodne w miejscach publicznych. Są one także przy Targu Rybnym, w Parku Świętopełka, na Placu Dominikańskim oraz w pasie nadmorskim. 

  Zobacz najnowsze