Gdańsk 2 °C
 • Pomoc dla niepełnosprawnych
 • Change languageSprache ändernизменить языкZmień język

  Kolejne zmiany w podróżowaniu do Holandii. Obowiązują od 16 marca

  2021-03-16, 14:00

  Główne zdjęcie

  Eindhoven

  Do Holandii z jednym testem PCR zrobionym nie wcześniej niż dobę przed wyjazdem lub dwoma: PCR (do 72 godzin przed wjazdem) i antygenowym (nie wcześniej niż 24 godziny przed wejściem na pokład samolotu).

  Aktualizacja 16 marca 2021

  Nowe regulacje przewidują, że pasażerowie podróżujący w tranzycie przez Holandię nie będą już musieli robić i okazywać szybkich testów antygenowych. Lecący docelowo do Holandii będą nadal mogli wykonywać testy antygenowe, ale mają na to dobę, a nie 4 godziny jak dotychczas.  

  Nowe zasady wjazdu dla podróżujących do Holandii w kierunku przeciwdziałania COVID-19: 

  "Jeśli masz co najmniej 13 lat i podróżujesz do Holandii z kraju wysokiego ryzyka (w tym z Polski), musisz przedstawić dowód, że uzyskałeś negatywny wynik testu na obecność COVID-19. Możesz to zrobić przedstawiając negatywny wynik testu PCR na podstawie próbki pobranej nie później niż 24 godziny przed wejściem na pokład albo możesz przedstawić zarówno negatywny wynik testu PCR na podstawie próbki pobranej nie później niż 72 godziny przed przybyciem do Holandii, jak i negatywny wynik szybkiego testu na podstawie próbki pobranej nie później niż 24 godziny przed wejściem na pokład.

  Jeśli spóźnisz się nie z własnej winy, negatywny wynik testu oparty na próbce pobranej do 96 godzin przed przybyciem (zamiast 72 godzin) będzie nadal akceptowany. To daje dodatkowe 24 godziny. Musisz być w stanie udowodnić, że nie byłeś winny opóźnienia.

  Jeśli możesz wykazać negatywny wynik testu PCR na podstawie próbki pobranej nie później niż 24 godziny przed wejściem na pokład, nie musisz przystępować do szybkiego testu. Negatywny wynik testu musi być w języku angielskim, niemieckim, francuskim, włoskim, portugalskim, hiszpańskim lub holenderskim. 

  Jeśli przyjeżdżasz z kraju należącego do Unii Europejskiej/Schengen, wystarczy przedstawić negatywny wynik testu. Jeśli przyjeżdżasz z kraju spoza UE/Schengen, musisz również przedstawić wypełnione i wydrukowane oświadczenie o negatywnym wyniku testu opatrzone własnym podpisem".

  Źródło: government.nl

  Informacja z 11 marca 2021 

  Planujący podróż do Królestwa Niderlandów samolotem, autokarem, pociągiem, statkiem i promem z krajów oznaczonych kodem pomarańczowym lub czerwonym (w tym z Polski) muszą okazać przewoźnikowi przed rozpoczęciem podróży negatywny wynik testu na koronawirsa. Możliwe są dwie opcje. Albo negatywny wynik testu molekularnego PCR na Sars-Cov-2/COVID-19, do którego materiał pobrano nie później niż 12 godzin przed rozpoczęciem podróży (boarding) albo negatywne wyniki dwóch testów: molekularnego PCR na Sars-Cov-2/COVID-19, do którego materiał pobrano nie wcześniej niż 72 godziny przed przybyciem do Holandii oraz szybkiego testu antygenowego, do którego materiał pobrano nie wcześniej niż 4 godziny przed rozpoczęciem podróży. 

  Testy antygenowe można wykonać w Porcie Lotniczym Gdańsk. Informacje na temat testów i godziny otwarcia punktu testowania TUTAJ

  Pasażer podróżujący do Holandii musi pokazać podpisane oświadczenie o negatywnym wyniku testu na koronawirusa. Oświadczenia znajdziesz TUTAJ

  Testowaniom nie muszą się poddawać dzieci do 13 roku życia. 

  Ze względu na wprowadzone w poszczególnych krajach ograniczenia dla podróżujących należy przed przejazdem przez Holandię drogą lądową, morską i powietrzną zapoznać się z warunkami wjazdu i ograniczeniami związanymi z COVID-19 w kraju docelowym. Przesiadka drogą lotniczą, bez zalecenia odbycia kwarantanny, jest możliwa pod warunkiem przeprowadzenia jej w ciągu 48 godzin i nieopuszczania międzynarodowej strefy tranzytowej. Należy stosować się do ograniczeń i nakazów obowiązujących na lotniskach i dworcach.

  W Holandii nie ma obowiązku kwarantanny. Miejscowe władze stanowczo zalecają poddanie się 10-dniowej samoizolacji po powrocie z krajów oznaczonych kodem pomarańczowym i czerwonym. Czas kwarantanny może zostać skrócony do 5 dni pod warunkiem przeprowadzenia testu PCR. Można się umówić na test nawet, jeśli nie ma się żadnych objawów. Jeśli test wykaże, że nie ma  zakażenia, można zakończyć własną kwarantannę. 

  Zobacz najnowsze