Gdańsk 19 °C
 • Pomoc dla niepełnosprawnych
 • kontrast Kontrast
  Change language Sprache ändern изменить язык Zmień język

  Lataj z Gdańska do Wenecji, najpiękniejszego miasta na świecie!

  2021-10-06, 11:42

  Główne zdjęcie
  Nowy kierunek w siatce połączeń z Gdańska.

  Linia lotnicza Ryanair od 27 marca 2022 zabierze swoich pasażerów z Gdańska do Wenecji. Zaplanuj niezapomniany wyjazd do tego pełnego uroku, zbudowanego na wodzie miasta we Włoszech.

  Loty będą realizowane dwa razy w tygodniu, w środy i niedziele. Ryanair udostępnił na swojej stronie internetowej możliwość rezerwacji lotów. Bilety można kupić już od 89 zł w jedną stronę. Polecamy zaplanować wyjazd do Wenecji w dwóch formułach: przedłużonego weekendu lub dłuższego pobytu.

   

   

  Wenecja to jedno z najpopularniejszych miejsc turystycznych na świecie. O tym, że Wenecja to miasto zbudowane na wodzie, wie każdy. Włosi zdecydowali się zbudować pływające miasto, bo uznali, że trudno dostępne i oddalone od lądu wyspy, będą stanowiły naturalną barierę obronną. Pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę. W IV wieku Wenecja stała się strategicznym miejscem obronnym Włoch.

  Dziś Wenecja to miasto zbudowane na 117 wyspach połączonych 417 mostami. W 1987 roku Laguna Wenecka wraz z całą Wenecją trafiła na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

   


   

  Zaplanuj swój niesamowity pobyt w Wenecji już dzisiaj i zarezerwuj bilety na stronie linii lotniczej Ryanair. Już wiosną będziesz mógł podziwiać panoramę miasta z tarasu Fondaco dei Tedeschi lub Dzwonnicy Bazyliki św. Marka. Przepłyniesz gondolą wzdłuż weneckich kanałów, podziwiając po drodze kolorowe kamienice i romantyczne zakamarki wąskich uliczek tego miasta.
   

   

  Wiosna to idealny czas na wizytę w tym urokliwym mieście. Dobrze też pamiętać, że do Wenecji warto pojechać zarówno na dłuższy weekend, jak i zaplanować nawet 2-tygodniowy wyjazd objazdowy po Włoszech, rozpoczynając i kończąc swoją wycieczkę w tym najpiękniejszym mieście na świecie.

  Lataj z Gdańska także do innych włoskich miast: Mediolanu i Pizy!

  Zobacz najnowsze