Gdańsk 19 °C
 • Pomoc dla niepełnosprawnych
 • kontrast Kontrast
  Change language Sprache ändern изменить язык Zmień język

  Łatwiej polecieć z Gdańska do Lwowa, Kijowa i Charkowa 

  2021-06-09, 16:00

  Główne zdjęcie
  Ukraina złagodziła wymogi kowidowe. Można do niej wjechać z testem antygenowym. A zaszczepieni mogą podróżować bez testu.  

  Podróżujący do Ukrainy zostali zwolnieni z kwarantanny na podstawie szybszego i tańszego testu antygenowego. Dotychczas był obowiązek okazywania droższego testu PCR. Teraz może być albo PCR albo antygenowy. Ważność negatywnego wyniku pozostała bez zmian, w dalszym ciągu test należy wykonać do 72 godzin przed podróżą. Wynik powinien być opisany po angielsku. 

  Nie muszą się już testować osoby zaszczepione pełną dawką szczepień. Przy przekroczeniu granicy należy pokazać certyfikat zaszczepienia w języku angielskim. Ukraina dopuszcza wszystkie szczepionki, które zostały zatwierdzone przez Światową Organizację Zdrowia WHO. Z kwarantanny zwolnione są podróżujące do Ukrainy dzieci do ukończenia 12 roku życia, nie muszą one przedstawiać negatywnego wyniku testu na Covid-19.

  Nadal obowiązuje dodatkowe ubezpieczenie. Przy wjeździe do Ukrainy, należy mieć polisę ubezpieczeniową pokrywającą koszty związane z leczeniem Covid-19 oraz ewentualną obserwacją w placówce medycznej (kwarantanną). Ubezpieczenie musi pokrywać cały okres pobytu w Ukrainie. Strona ukraińska akceptuje ubezpieczenia wystawione przez firmy ubezpieczeniowe: zarejestrowane w Ukrainie, posiadające tam swoje przedstawicielstwa lub które mają podpisaną umowę o assistance z ukraińskim partnerem. 

  Z Gdańska do Ukrainy latają linie Wizz Air i Ryanair. Można podróżować do Lwowa, Charkowa i Kijowa, a od 19 czerwca także do Odessy. 
   

  Zobacz najnowsze