Gdańsk 15 °C
 • Pomoc dla niepełnosprawnych
 • kontrast Kontrast
  Change language Sprache ändern изменить язык Zmień język

  Łatwiejsze podróże z Polski do Hiszpanii, Chorwacji, Grecji i Norwegii 

  2021-06-22, 08:00

  Główne zdjęcie
  Chorwacja, Hiszpania i Norwegia zwolniły Polaków z obowiązkowych testów. Grecja zaczęła honorować też testy antygenowe i pozwalać na wjazd bez testów dzieciom do 12 roku życia. 

  Szczegółowych informacji szukaj na MSZ Informacje dla podróżujących 

  HISZPANIA 

  Hiszpania 21 czerwca skreśliła Polskę z listy krajów ryzyka. Testy na Covid-19 nie są już potrzebne. Jedynym dokumentem niezbędnym do przekraczania granicy jest specjalny formularz lokalizacyjny. 

  CHORWACJA

  Zwolnieni z obowiązku przedstawienia negatywnego wyniku testu na Covid-19 przy przekraczaniu granicy zostali też wszyscy podróżujący z Polski do Chorwacji. Dotyczy to zarówno turystów podróżujących samolotami jak i własnymi autami. Polska znalazła się w całości w „zielonej strefie”, co oznacza, że jest państwem z niskim ryzykiem zakażenia koronawirusem. 

  NORWEGIA 

  Od 21 czerwca Polska jest krajem oznaczonym na zielono, czyli wolnym od kwarantanny w Norwegii. Oznacza to, że lecący do Norwegii samolotem bezpośrednio z Polski (mieszkający w Polsce i w niej przebywający w ciągu ostatnich 10 dni) nie mają już ograniczeń wjazdowych i nie podlegają kwarantannie po przylocie do Norwegii. Podróżni lecący do Norwegii samolotem bezpośrednio z Polski nie muszą wykonywać testu 24 godzin przed przylotem i okazywać jego negatywnego wyniku na granicy.

  GRECJA 

  Grecja, która dotychczas wymagała tylko testów PCR,  dopuściła i akceptuje od przyjezdnych także negatywne wyniki tańszych testów antygenowych. Ponadto dzieci do 12 roku życia, podróżujące do Grecji, nie muszą już przedstawiać wyników testów, by uniknąć kwarantanny. Dotychczas zwolnienie dotyczyło dzieci do 6 roku życia, w wcześniej tylko do 5. Bez restrykcji do Grecji mogą wjeżdżać posiadacze unijnego certyfikatu Covid, a więc m.in. osoby w pełni zaszczepione. W dalszym ciągu przed podróżą do Grecji należy wypełnić tzw. PLF, czyli formularz lokalizacyjny.    

  Zobacz najnowsze