Gdańsk 2 °C
 • Pomoc dla niepełnosprawnych
 • Change languageSprache ändernизменить языкZmień język

  Lotnisko finansuje posiłki dla niepełnosprawnych dzieci i młodzieży

  2021-02-15, 13:00

  Główne zdjęcie
  Port Lotniczy udzielił wsparcia Specjalnemu Ośrodkowi Szkolno-Wychowawczemu nr 2 w Gdańsku.

  „Zdecydowaliśmy się zakupić 60 posiłków każdego dnia, mając na względzie chęć niesienia pomocy potrzebującym dzieciom, a także w związku z pandemią koronawirusa, chęć niesienia pomocy gdańskim restauratorom. Wpisuje się to w skuteczną strategię i politykę prospołecznych działań firmy” – powiedział Tomasz Kloskowski prezes Portu Lotniczego Gdańsk. 

  „Miło nam poinformować, że w miesiącu lutym Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy w Gdańsku zasponsorował wszystkim wychowankom naszego ośrodka drugie śniadania i podwieczorki. Takie właśnie wspaniałe posiłki przygotowuje nam i codziennie przywozi restauracja Amber Side. Sami obejrzyjcie te pyszności!” – czytamy na FB ośrodka. 

   


  Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 2 w Gdańsku to placówka oświatowa szkolnictwa specjalnego dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie w stopniu umiarkowanym, znacznym i głębokim oraz z niepełnosprawnościami sprzężonymi. Podlegają mu placówki: Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dziecka, Przedszkole nr 78, Szkoła Podstawowa nr 78, Zespoły Rewalidacyjno-Wychowawcze, Szkoła Przysposabiająca do Pracy nr 1, Grupy Wychowawcze, Świetlica i Ośrodek Koordynacyjno-Rehabilitacyjno-Opiekuńczy. 

  „Mamy profesjonalnie przygotowaną, wykwalifikowaną i kreatywną kadrę, proponujemy różnorodność innowacyjnych i niekonwencjonalnych metod pracy, opartych na wielozmysłowym poznawaniu otaczającego świata, rodzinną i przyjazną atmosferę, nowocześnie wyposażone gabinety, wielospecjalistyczną i funkcjonalną diagnozę każdego wychowanka, autorskie programy edukacyjno-terapeutyczne, rewalidacyjne i wychowawcze, indywidualne programy pracy z wychowankami uwzględniające ich potrzeby, możliwości jak i potencjały. Jesteśmy ośrodkiem transformacji pedagogicznych i wreszcie jesteśmy ośrodkiem równych szans, przestrzegającym zasad wzajemnej akceptacji, współdziałania i współpracy” – czytamy na stronie ośrodka.
   

  Zobacz najnowsze