Gdańsk 19 °C
 • Pomoc dla niepełnosprawnych
 • kontrast Kontrast
  Change language Sprache ändern изменить язык Zmień język

  Lotniskowa drużyna piłkarska zagrała z zespołem Wizz Air 

  2021-10-26, 08:00

  Główne zdjęcie
  To był już siódmy mecz przyjaźni, w którym w Budapeszcie rywalizowali członkowie piłkarskiej drużyny Portu Lotniczego Gdańsk z zespołem linii lotniczej Wizz Air. 

  Po emocjonującym i stojącym na bardzo wysokim poziomie meczu, drużyna z Budapesztu wygrała 3:1. Publiczność oklaskiwała popisy zawodników obu drużyn. Bramkę dla gdańskiego lotniska strzelił Adam Putkamer.

     „Tym razem przegraliśmy, ale po ciężkiej i zaciętej walce. Nie wynik był jednak najważniejszy. Najcenniejsza była możliwość spotkania i wspólnego aktywnego spędzania czasu, co w pandemii jest szczególnie ważne” – podsumował kapitan gdańskiej drużyny, Tomasz Kloskowski, prezes Portu Lotniczego Gdańsk. 
   

  Tegoroczny mecz rozegrany został na stadionie im. Ferenca Szuszy, jednego z najlepszych węgierskich napastników w historii. Na co dzień swoje mecze rozgrywa tam drużyna Újpestu Budapeszt. 

  Dziękujemy gospodarzom za świetną organizację zawodów sportowych!

  Pierwszy mecz drużyny Portu Lotniczego Gdańsk i Wizz Air rozegrały w 2014 roku. Potem spotykały się co roku, raz w Gdańsku, raz na Węgrzech. Mecz nie odbył się w ubiegłym roku z powodu pandemii koronawirusa.

  Zobacz najnowsze