Gdańsk 27 °C
 • Pomoc dla niepełnosprawnych
 • kontrast Kontrast
  Change language Sprache ändern изменить язык Zmień język

  Loty na Zanzibar, do Dominikany,  Wenecji, Wiednia, Barcelony, Paryża czy Londynu  zimą z Gdańska

  2022-10-28, 09:30

  Główne zdjęcie
  63 regularne połączenia, na 53 lotniska, w sumie do 17 krajów są dostępne w ofercie 7 linii lotniczych, które będą jesienią i zimą latać z Gdańska. Ponadto w ofercie są loty czarterowe z biurami turystycznymi na Zanzibar, do Dominikany czy do kurortów w Egipcie i Turcji. 

  Połączenia z Dominikaną zostaną zainaugurowane 14 listopada 2022. Będą realizowane raz w tygodniu na pokładach dreamlinerów LOT-u wynajętych przez biuro turystyczne Rainbow. Po raz pierwszy pasażerowie i turyści z Pomorza i północnej Polski będą mogli polecieć bezpośrednio z Gdańska do Dominikany, egzotycznego miejsca nad Morzem Karaibskim. Natomiast biuro turystyczne Itaka proponuje turystom w tym sezonie zimowym dalekie loty na wakacje na Zanzibarze. Na tę wyspę będzie można polecieć już od 26 grudnia 2022. Loty będą się odbywały raz w tygodniu, z Gdańska, z międzylądowaniem w Hurgadzie. Biura podróży Rainbow, Coral Travel i TUI zimą proponują turystom także podróże z Gdańska do Hurgady i Marsa Alam w Egipcie, a dodatkowo Coral i TUI także loty do tureckiej Antalii. 

   

  To będzie bardzo gorąca lotnicza zima dla naszych pasażerów. Cieszymy się, że biura podróży zaproponowały im możliwość lotów z Gdańska do dalekich i bliższych egzotycznych krajów. W ten sposób skraca się czas i zwiększa komfort ich podróży, a co najważniejsze mają wybór, skąd chcą latać na swoje jesienno-zimowe wakacje. 

  Tomasz Kloskowski Prezes Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy

  30 października 2022 zmienia się na zimowy rozkład regularnych lotów. W siatce połączeń z Gdańska najwięcej kierunków ma linia Ryanair, wśród nich hiszpańskie Alicante i Walencję, włoską Wenecję, Pizę i Mediolan, ponadto wciąż popularną Maltę, ale także ciekawe połączenia krajowe do Krakowa, Wrocławia czy Lublina. Linia lotnicza Wizz Air proponuje najwięcej skandynawskich kierunków w Norwegii i Szwecji. W zimowej siatce są zawsze popularne połączenia z Gdańska do Wielkiej Brytanii, m.in. do Londynu na lotniska Stansted i Luton, do Birmingham, Bristolu, Edynburga czy Manchesteru i Liverpoolu. Linia lotnicza KLM niezmiennie proponuje loty do Amsterdamu, SAS do Kopenhagi, a Lufthansa do Frankfurtu i Monachium. Z polskim narodowym przewoźnikiem zimą polecicie z Gdańska do Warszawy. 

  Kolejna, letnia zmiana rozkładu lotów będzie 26 marca 2023.

   

  Siatka połączeń z Gdańska (aktualna od 30 października 2022) 

  Ryanair: Aarhus, Alicante, Billund, Birmingham, Bristol, Cork, Dublin, Edynburg, Goteborg, Hamburg, Kopenhaga, Kraków, Leeds-Bradford, Londyn-Stansted, Lublin, Malta, Manchester, Mediolan-Bergamo, Newcastle, Oslo-Torp, Pafos, Paryż-Beauvais, Piza, Sztokholm-Arlanda, Vaxjo, Walencja, Wenecja, Wiedeń, Wrocław;  

  Wizz Air: Aberdeen, Alesund, Barcelona El-Prat, Bergen, Dortmund, Edynburg, Eindhoven, Goteborg, Hamburg, Haugesund, Kolonia-Bonn, Kutaisi, Larnaka, Leeds-Bradford, Liverpool, Londyn-Luton, Malmo, Mediolan-Bergamo, Oslo-Gardermoen, Oslo-Torp, Paryż-Beauvais, Rejkiawik-Keflavik, Stavanger, Sztokholm-Skavsta, Tromso, Trondheim, Turku;

  Amsterdam KLM; Kopenhaga SAS; Frankfurt, Monachium Lufthansa; Bergen, Oslo-Gardermoen Norwegian, Warszawa LOT. 
   

  Zobacz najnowsze