Gdańsk 15 °C
 • Pomoc dla niepełnosprawnych
 • kontrast Kontrast
  Change language Sprache ändern изменить язык Zmień język

  Lufthansa wróciła do Gdańska

  2021-05-11, 08:00

  Główne zdjęcie
  Niemiecki przewoźnik zainaugurował połączenie z Frankfurtem, a 31 maja przyleci po raz pierwszy z Monachium. Przed lotem pamiętaj o odpowiedniej masce.

  Pierwszy po przerwie samolot Lufthansy wyleciał dziś o godzinie 7.00 z Gdańska do Frankfurtu. Na pokład weszło ponad 30 pasażerów. Witali ich i pozdrawiali Dyrektor Generalny Lufthansy na Polskę Frank Wagner i Prezes Portu Lotniczego Gdańsk Tomasz Kloskowski. Była też lotniskowa maskotka mewa Airnest, słodkie upominki i maskotki dla pasażerów. 

   

  WAŻNE: Od 1 lutego 2021 roku, dozwolone podczas podróży do i z Niemiec na pokładzie Lufthansy są wyłącznie maseczki: FFP2, KN95 oraz N95 lub maseczki chirurgiczne. 

   

   

  Samoloty Lufthansy w maju będą latać na trasie Gdańsk - Frankfurt 4 razy w tygodniu. Od czerwca połączenia z Frankfurtem będą realizowane codziennie, nawet dwa razy dziennie. W sumie będzie tygodniowo 13 rejsów. 

  31 maja Lufthansa przywróci połączenia lotnicze z Monachium. Na trasie do Gdańska będzie latać codziennie, w sumie 13 razy w tygodniu. 


  Wejście na pokład samolotu lecącego do Niemiec jest możliwe tylko z negatywnym wynikiem testu wykonanego najwcześniej 48 godzin przed przylotem (niezależnie od miejsca wylotu). Wymóg posiadania testu przy podróży lotniczej obowiązuje do 12 maja 2021 r. Od 9 maja 2021 r. obowiązuje rozporządzenie federalne zwalniające z kwarantanny osoby zaszczepione i ozdrowieńców we wszystkich krajach związkowych.

  Zobacz najnowsze