Gdańsk 21 °C
 • Pomoc dla niepełnosprawnych
 • kontrast Kontrast
  Change language Sprache ändern изменить язык Zmień język

  Mikołaj dla dzieci z Domu im. Korczaka VIDEO

  2020-12-18, 09:00

  Główne zdjęcie

  © fot. Szymon Kuniniec

  Porty lotnicze w Gdańsku i Łodzi oraz Marszałek Województwa Pomorskiego wspólnie zorganizowali akcję „Pomagamy Mikołajowi przylecieć do dzieci". 

  To była nasza wspólna akcja świąteczna. Postanowiliśmy zebrać i przekazać prezenty kilkudziesięciorgu podopiecznym Domu Małego Dziecka im. Janusza Korczaka w Gdańsku. Mikołaj, który dostarczył podarunki przybył do Gdańska z zaprzyjaźnionego Portu Lotniczego w Łodzi, gdzie wcześniej też zorganizowano podobną akcję. Z Łodzi przyleciał na pokładzie specjalnego mikołajowego samolotu. Na płycie gdańskiego lotniska czekali na niego Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk i bajkowe elfy.

   

  Były baśniowe sanie, na które zapakowano mnóstwo prezentów, a wśród nich były tablety, klocki, gry, puzzle, piłki i dużo słodyczy. 

   

   

  Po oficjalnym powitaniu w Porcie Lotniczym Gdańsk, Mikołaj pojechał do Domu Dziecka, a tam czekali na niego mieszkańcy. Niestety z powodu pandemii, nie mogli się ze sobą spotkać osobiście, ale i tak radości było co nie miara. Gość zostawił prezenty, a od dzieci dostał gorące pozdrowienia. Od opiekunów wiemy, że prezenty bardzo się spodobały. 

  Z powodu pandemii nie mogliśmy w tym roku zaprosić dzieci do powitania Mikołaja i wspólnej zabawy. Dlatego dołączyliśmy do filmu bajkową opowieść o naszych prezentach. Zobacz VIDEO

  Tegoroczną akcję „Pomagamy Mikołajowi przylecieć do dzieci” zorganizowaliśmy dzięki naszych sponsorom, którzy dostarczyli zabawki i słodycze, a byli nimi: Trefl Sopot, Trefl Gdańsk, Lagardere i Gdańska Organizacja Turystyczna. Za sferę artystyczną wydarzenia odpowiadała Agencja Eventowa IKA, która od lat organizuje w Gdańsku, Warszawie oraz Katowicach Wielką Fabrykę Elfów. 

  Dziękujemy Mikołajowi, że był z nami w tym ważnym dniu. I do zobaczenia za rok!
   

  Zobacz najnowsze