Gdańsk 16 °C
 • Pomoc dla niepełnosprawnych
 • Change languageSprache ändernизменить языкZmień język

  Można znowu latać do Francji 

  2020-09-22, 11:30

  Główne zdjęcie
  Ministerstwo Spraw Zagranicznych podało, że zniesiony został zakaz podróży lotniczych między Polską a Francją. Przylatujący do Polski będą musieli mieć negatywny wynik testu na COVID-19. 

  W rozporządzeniu Rady Ministrów z 15 września 2020 Francja znalazła się na liście krajów z zakazem lotów. To rozporządzenie przewidziało jednak możliwość zniesienia ograniczeń, jeśli państwo, którego ono dotyczy zagwarantuje, że nie będzie wpuszczać na pokłady samolotów osób zakażonych COVID-19. 

  „W nowym rozporządzeniu Ustawodawca wprowadził możliwość wyłączenia państw z ww. listy (przyp. listy krajów z zakazem lotów), jeśli notyfikują one władzom RP wprowadzenie rozwiązań gwarantujących, że na pokład samolotu będą przyjmowani wyłącznie pasażerowie posiadający negatywny wynik testu na COVID-19. Minister Spraw Zagranicznych będzie ogłaszać w dzienniku urzędowym, w drodze obwieszczenia wykaz państw, które notyfikowały rozwiązania, o których mowa powyżej”.

  „Francja, z dniem 18.09.2020 r. notyfikowała wprowadzenie ww. rozwiązań, w związku z czym została wyłączona z listy zakazu lotów”.  Źródło: msz.gov.pl

  Lista państw i terytoriów, które są nadal objęte zakazem lotu:
  Argentyna, Bahamy, Bahrajn, Belize, Boliwia, Bośnia i Hercegowina, Brazylia, Chile, Czarnogóra, Hiszpania, Izrael, Katar, Kuwejt, Gwatemala, Honduras, Irak, Kolumbia, Kostaryka, Liban, Libia, Malediwy, Mołdawia, Namibia, Panama, Paragwaj, Peru, Surinam, Republika Zielonego Przylądka, USA.


   

  Zobacz najnowsze