Gdańsk 18 °C
 • Pomoc dla niepełnosprawnych
 • kontrast Kontrast
  Change language Sprache ändern изменить язык Zmień język

  Niezaszczepieni na Cypr z obowiązkowymi dwoma testami. AKTUALIZACJA

  2021-10-26, 10:00

  Główne zdjęcie
  Cypr zaostrza przepisy wjazdowe dla Polaków bez certyfikatu Covid.

  Aktualizacja 26 października 2021

  Od 28 października Cypr umieści Polskę na czerwonej liście krajów o wysokim ryzyku zakażenia koronawirusem. Osoby zaszczepione oraz ozdrowieńcy wjadą na wyspę bez problemu. Natomiast osoby nie posiadające Uninego Certyfikatu Covid-19 będą musiały wykonać aż 2 testy PCR. Jeden test musi zostać zrobiony 72 godziny przed podróżą, a jego wynik należy wysłać na platformę Cyprus Flight Pass. Drugi test PCR należy wykonać po przylocie, na lotnisku na Cyprze. Koszt takiego testu wynosi od 15 do 20 euro.

  Nie trzeba robić testów dzieciom do 12 roku życia.

   

  Informacja z 20 października 

  Podróżni z Polski, którzy nie mają zaświadczenia o pełnym zaszczepieniu na Covid-19, od 21 października, lecąc na Cypr, będę musieli zrobić test PCR. Test należy wykonać nie wcześniej niż 72 godziny przed podróżą. Nie może to być szybki i tańszy test antygenowy. 

  Cypryjski rząd uzasadnił zaostrzenie zasad dla Polaków tym, że Polska straciła status kraju o niskim ryzyku zakażenia koronawirusem według metodologii ECDC i z kraju o kategorii „zielonej” spadła do kategorii „pomarańczowej”. Na zielonej liście znajdują się obecnie w Europie jedynie Włochy, Malta, Liechtenstein i Watykan. Na pomarańczowej liście znalazła się większość krajów Unii Europejskiej. 

  Obwiązek okazywania wyniku testu PCR nie dotyczy osób w pełni zaszczepionych lub będących ozdrowieńcami. Te nadal mogą podróżować na Cypr bez testu. Potwierdzenie przyjęcia szczepienia lub przejścia choroby uznane jest jedynie w formie Unijnego Certyfikatu Covid. 

  Każdy pasażer podróżujący na Cypr musi także, nie wcześniej niż 48 godzin przed terminem lotu, wypełnić online ankietę uprawniającą do wjazdu na wyspę (Cyprus Flight Pass) https://cyprusflightpass.gov.cy/en/faqs

  Zobacz najnowsze