Gdańsk 25 °C
 • Pomoc dla niepełnosprawnych
 • kontrast Kontrast
  Change language Sprache ändern изменить язык Zmień język

  Nowa linia autobusowa na lotnisko

  2021-11-19, 11:00

  Główne zdjęcie
  Autobusy linii 120 od środy będą jeździć na lotnisko z przystanku Łostowice – Świętokrzyska i z powrotem. 

  Zarząd Transportu Miejskiego w Gdańsku od 24 listopada 2021 wydłuża trasę linii 120 aż o 11 kilometrów (do 18 km). Bezpośrednie połączenie z Portem Lotniczym Gdańsk im. Lecha Wałęsy zyskają mieszkańcy dzielnic: Orunia Górna – Gdańsk Południe, Chełm, Ujeścisko – Łostowice, Jasień, Kokoszki i Matarnia. 

  W dni powszednie w godzinach porannego i popołudniowego szczytu autobusy kursować będą co około 20 minut, a w pozostałych godzinach co około 40 minut. W soboty, niedziele i święta będą jeździć co godzinę. 

  Linia 120: 
  Przystankiem początkowym będzie węzeł integracyjny Łostowice-Świętokrzyska, a nie pętla „Siedlce”, jak dotychczas. Dalej autobusy pojadą trasą: al. Havla – tzw. Nowa Warszawska – Łódzka – Warszawska – węzeł „Ujeścisko” – (wybrane kursy obsłużą przystanek „Szkoła Podstawowa nr 6” 01) – Jabłoniowa – Lubowidzka – Stężycka – Goplańska – Otomińska – Kartuska – Nowatorów – Budowlanych – Słowackiego – Port Lotniczy. Powrót tą samą trasą. 

  Uruchomione zostaną nowe przystanki:
  •    „Szadółki” 03 i 04 przy ul. Lubowidzkiej (obok skrzyżowania z ul. Jabłoniową).
  •    „Połczyńska” 01 i 02 przy ul. Stężyckiej (przy skrzyżowaniu z ul. Połczyńską). 
  •    „Stężycka” (n/ż) 01 i 02 przy ul. Stężyckiej (w pobliżu wiaduktu nad Obwodnicą Trójmiasta).
  •    „Łagowska” 01 i 02 przy ul. Goplańskiej (przy skrzyżowaniu z ul. Łagowską).
  •    „Kolbudzka” 01 i 02 przy ul. Goplańskiej (obok skrzyżowania z Kolbudzką).
  •    „Lipuska” 02 przy ul. Goplańskiej (przy skrzyżowaniu z ul. Wdzydzką) w kierunku Łostowic Świętokrzyskiej. W kierunku przeciwnym do Portu Lotniczego autobusy zatrzymają się na istniejącym przystanku „Lipuska” 01. 

  Przedłużenie linii 120 do Portu Lotniczego Gdańsk było możliwe dzięki remontowi nawierzchni ulicy Stężyckiej. Prace przeprowadzone przez Gdański Zarząd Dróg i Zieleni zostały sfinansowane z Budżetu Obywatelskiego. 

  W niedzielę 21 listopada Zarząd Transportu Miejskiego w Gdańsku wraz z Portem Lotniczym Gdańsk będzie promował nową trasę linii 120. Pasażerowie korzystający tego dnia z autobusów oznaczonych numerem 120 w godzinach od 10.00 do 16:00 otrzymają upominki.   

  Do Portu Lotniczego Gdańsk można także dojechać autobusami linii 210 ze Śródmieścia  Gdańska, 110 z Wrzeszcza i 122 z Sopotu oraz linią nocną N3 z Gdańska Głównego. 
   

  Zobacz najnowsze