Gdańsk 1 °C
 • Pomoc dla niepełnosprawnych
 • kontrast Kontrast
  Change language Sprache ändern изменить язык Zmień język

  Nowe kierunki z Gdańska. Ryanair poleci m.in. do Wilna

  2022-03-11, 10:00

  Główne zdjęcie

  Wilno

  Linia lotnicza Ryanair zdecydowała o uruchomieniu od maja dwóch nowych połączeń z Gdańska. Samoloty przewoźnika będą latać do stolicy Litwy, ale też do Lublina. 

  Rejsy do Wilna wystartują 3 maja. Będą realizowane trzy razy w tygodniu, we wtorki, czwartki i soboty. To jedyny nowy litewski kierunek z Gdańska, otwarty przez operujące stąd linie lotnicze. 

  Wilno jest piękną stolicą Litwy, odwiedzaną każdego roku przez miliony turystów, także z Polski. Miasto ma wiele polskich akcentów. Tu tworzył Adam Mickiewicz, który studiował w Uniwersytecie Wileńskim, założonym w 1579 roku przez Stefana Batorego. W Wilnie jest słynny cmentarz na Rossie, gdzie pochowana jest matka Józefa Piłsudskiego i serce marszałka. Wileńska starówka jest jedną z najcenniejszych na świecie, jest wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

  Linia lotnicza Ryanair od 2 maja będzie także realizowała połączenia z Gdańska do Lublina. Rejsy będą się odbywać dwa razy w tygodniu, w poniedziałki i piątki. 
     Ryainair ma w letniej siatce połączenia z Gdańska aż do 39 miast w 18 państwach, w tym w także w Polsce. Niestety, na razie nie wiadomo, kiedy możliwe będzie przywrócenie lotów do Ukrainy. 
   

  Zobacz najnowsze