Gdańsk 4 °C
 • Pomoc dla niepełnosprawnych
 • kontrast Kontrast
  Change language Sprache ändern изменить язык Zmień język

  Nowy hangar LS Technics

  2023-08-31, 09:00

  Główne zdjęcie
  Będzie przystosowany do obsługi bazowej samolotów, przede wszystkim Airbusów z rodziny A320.

  LS Technics, spółka wchodząca w skład Polskiej Grupy Lotniczej, powiększy swoją bazę obsługową w Gdańsku. Obiekt powstaje w bezpośrednim sąsiedztwie obecnie zajmowanego przez LS Technics hangaru na terenie portu lotniczego im. Lecha Wałęsy. 

  Konstrukcja nowo powstającego hangaru została oparta na szkielecie aluminiowo-stalowym ze specjalistycznym dwuwarstwowym pokryciem. Jego zewnętrzne wymiary to 50x55 metrów u podstawy i ponad 19 metrów wysokości. Wewnątrz znajdzie się niezbędne zaplecze biurowo-socjalne. Obecnie trwa montaż konstrukcji i wewnętrznego poszycia hangaru. Pierwsze procesy obsługowe będą w nim realizowane jesienią tego roku.

   

  Rozbudowa infrastruktury hangarowej jest częścią obranej przez spółkę strategii rozwoju. Powiększenie zaplecza obsługowego jest niezbędne, by sprostać rosnącym potrzebom naszych klientów, którzy docenili wysoką jakość naszej pracy i chcą być obsługiwani w Polsce. Zacieśnianie współpracy z portami regionalnymi to nasz pomysł na rozwój i szereg korzyści dla każdej ze stron. Zakładamy, że do końca roku 2024 w nowym hangarze na lotnisku w Gdańsku zrealizujemy przeglądy ciężkie około 50 samolotów. 

  Paweł Pilarski Prezes Zarządu LS Technics

   

  Nowa inwestycja to kilkadziesiąt nowych miejsc pracy, przede wszystkim dla inżynierów, techników i mechaników lotniczych, ale także logistyków, planistów czy magazynierów części lotniczych.

   

  Cieszy nas rozwój wszystkich podmiotów z nami związanych, bo to gwarantuje nasz wspólny sukces. Większe zaplecze do serwisowania dużych samolotów to lepsza oferta dla przewoźników, to także więcej miejsc pracy dla mieszkańców Pomorza, którzy dbają o swój osobisty sukces, ale także budują pozycję całego regionu.

  Tomasz Kloskowski Prezes Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy

   

  Generalnym wykonawcą hangaru jest firma Rekord Hale Namiotowe z Wrocławia.

  Hangar lotniczy na bazie hali RFS, który realizujemy dla LS Technics, to nasz sztandarowy produkt, zaprojektowany do wyjątkowo wymagających eksploatacyjnie przedsięwzięć. Wysokie parametry odporności na niesprzyjające warunki atmosferyczne, napór wiatru, opady śniegu, dają gwarancję optymalnego zabezpieczenia dla procesów obsługowych realizowanych wewnątrz hali. Inwestor postawił przed naszą firmą ambitne zadanie wybudowania hangaru wraz z zapleczem w stosunkowo krótkim czasie. Mimo złożoności całego przedsięwzięcia jest ono realizowane zgodnie z założonym harmonogramem.

  Kazimierz Putyra prokurent Spółki Rekord Hale Namiotowe

   

  LS Technics jest firmą z 30-letnim doświadczeniem w obsłudze technicznej samolotów średniodystansowych i regionalnych, w tym samolotów z rodziny Airbus A320, Boeing B737, Embraer 170/190 oraz Bombardier Q400. Spółka zatrudnia ponad 600 specjalistów i aktualnie realizuje usługi specjalistyczne dla floty około 120 samolotów, głównie Airbusów A320/321. Posiada swoje stałe bazy na 8 polskich lotniskach, tj.: w Katowicach, Gdańsku, Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Bydgoszczy, Poznaniu oraz w Olsztynie. LS Technics jest spółką wchodzącą w skład powołanej w 2018 r. Polskiej Grupy Lotniczej (PGL).

  Materiały prasowe LS Technics.

  Zobacz najnowsze