Gdańsk 14 °C
 • Pomoc dla niepełnosprawnych
 • kontrast Kontrast
  Change language Sprache ändern изменить язык Zmień język

  Nowy hangar LS Technics gotowy do obsługi samolotów 

  2023-10-26, 20:00

  Główne zdjęcie

  © gdansk.pl/Grzegorz Mering

  Inwestycja została zrealizowana w rekordowym czasie na terenie Portu Lotniczego Gdańsk. 

  Na płycie postojowej lotniska w Gdańsku wybudowany został nowy hangar, w którym będą serwisowane i naprawiane samoloty. Przedsięwzięcie na kwotę 20 milionów złotych zrealizowała LS Technics, spółka wchodząca w skład powołanej w 2018 roku Polskiej Grupy Lotniczej.  


  fot. gdansk.pl/Grzegorz Mering

  Zobacz relację na Trójmiasto.pl

  Podczas uroczystego otwarcia hangaru prezes zarządu LS Technics Paweł Pilarski zapowiedział, że każdego roku w nowym hangarze w Gdańsku wykonywanych będzie około 40 przeglądów ciężkich samolotów. Dwukrotnie zwiększy to moce przerobowe firmy. 

  „Pierwszy hangar w Gdańsku zbudował port lotniczy i zarządza nim LS Technics. Na budowę nowego hangaru nie było nas stać i dlatego szukaliśmy innych rozwiązań, które umożliwią rozwój MRO (ang. maintance, repair, operation - konserwacja, naprawa i dostawa) w Gdańsku” – powiedział Tomasz Kloskowski prezes Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy. Zapowiedział, że pracy serwisowej nie zabraknie dzięki ciągle zwiększającej się siatce połączeń i liczbie stacjonujących w Gdańsku samolotów.

  Konstrukcja nowowybudowanego hangaru została oparta na szkielecie aluminiowo-stalowym ze specjalistycznym dwuwarstwowym pokryciem. Jego wymiary to 50×55 metrów u podstawy i ponad 19 metrów wysokości. Generalnym wykonawcą hangaru była firma Rekord Hale Namiotowe. Dla wrocławskiego przedsiębiorstwa była to pierwsza realizacja na lotnisku cywilnym. 

  Materiały filmowe LS Technisc TUTAJ
   

  Zobacz najnowsze