Gdańsk 5 °C
 • Pomoc dla niepełnosprawnych
 • Change languageSprache ändernизменить языкZmień język

  Obowiązkowe testy na COVID-19 w Norwegii 

  2020-11-09, 10:00

  Główne zdjęcie
  Polacy podróżujący do Norwegii od dziś muszą przedstawić negatywny wynik testu na koronawirusa. W Norwegii nadal obowiązuje kwarantanna. 

  Test należy wykonać na mniej niż 72 godziny przed wjazdem. Jeżeli podróżujący nie będzie miał takiego testu, norweskie władze będą mogły odmówić mu wjazdu. Wprowadzony został także wymóg posiadania w Norwegii docelowego miejsca zamieszkania lub hotelu, w przypadku turystów.

  Nowe zasady wjazdu do Norwegii dotyczą obywateli państwa z tak zwanych krajów czerwonych. Według norweskich służb zdrowotnych, to prawie wszystkie państwa Europy, w tym Polska.

  Z obowiązku posiadania negatywnego wyniku testu przy wjeździe do Norwegii zwolnieni są Norwegowie, osoby mieszkające w Norwegii oraz podróżni w tranzycie i ci, którzy regularnie przybywają do Norwegii ze Szwecji i Finlandii w celu podjęcia pracy.  

  W Norwegii nadal jest obowiązkowa kwarantanna dla wjeżdżających do tego kraju Polaków i obywateli innych państw określanych jako czerwone. Więcej zobacz TUTAJ

  Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy ma aktulanie w siatce 11 połączeń do Norwegii. Wizz Air obsługuje loty do Alesund, Bergen, Bodo, Haugesund, Oslo-Gardermoen, Oslo-Torp, Stavanger, Tromso i Trondheim; Ryanair do Oslo-Torp, a Norwegian do Oslo-Gardermoen. 

   

  Zobacz najnowsze