Gdańsk 4 °C
 • Pomoc dla niepełnosprawnych
 • kontrast Kontrast
  Change language Sprache ändern изменить язык Zmień język

  Odlotowy dzień z mediami na lotnisku 

  2024-04-03, 15:00

  Główne zdjęcie
  Port Lotniczy Gdańsk świętuje swoje 50 urodziny

  Z okazji 50 urodzin lotniska gościliśmy kilka redakcji, które realizowały programy i materiały na temat pracy portu lotniczego. Byli z nami dziennikarze i realizatorzy z Radia Gdańsk, Radia Eska Trójmiasto, Radia Weekend, Radia Tczew, Radia Plus i Trójmiasto.pl. Efekty ich pracy mogliście usłyszeć na żywo, ale będą także do posłuchania, poczytania i oglądania na antenach i stronach internetowych mediów.

  Zobacz Video Trójmiasto.pl TUTAJ 

  Relacje: Radia Gdańsk TUTAJ Radia Tczew TUTAJ Radia Weekend TUTAJ Eski Trójmiasto TUTAJ

   

  O pracy lotniska i jej tajnikach opowiadali m.in. Jarosław Trzoska szef Działu Operacyjnego i Dyżurny Portu Andrzej Szpakowski. O operatorach kontroli bezpieczeństwa mówiła Izabela Żurawska ze Służby Ochrony Lotniska. O kierunkach lotów opowiadała Iwona Tomczyńska z Działu Marketingu, o Strefie Premium Agnieszka Kobus, a o polityce i strategii firmy Tomasz Kloskowski prezes Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy. 

  Pokazaliśmy dziennikarzom, jak sprawnie pracuje nasza bagażownia. Mogli zobaczyć jak działają na lotnisku strażnicy graniczni, jak tankowane są samoloty, ale także jak obsługiwani są pasażerowie VIP. Niektórzy polecieli też na symulatorze firmy Zonda.aero. 

  Na lotnisku byli z nami także aktorzy teatru Gdańskiego Archipelagu Kultury.

   

   

  Była nasza maskotka Airnest, która częstowała pasażerów okolicznościowymi babeczkami, upieczonymi z okazji 50-lecia lotniska.

   


   

  Zobacz najnowsze