Gdańsk, 14OC

calendar_today 2020-03-09, 07:30 person

A A A

Odwołane loty z Gdańska do Włoch

W związku z koronawirusem i dużą liczbą zachorowań we Włoszech Wizz Air do 5 kwietnia nie poleci z Gdańska do Mediolanu-Bergamo.

Decyzja została podjęta po zamknięcie regionu północnych Włoch w celu opanowania epidemii koronawirusa. Wcześniej przewoźnik tylko ograniczył liczbę planowanych połączeń. W niedzielę poinformował, że zawiesił Loty z Warszawy, Gdańska i Katowic do Mediolanu-Bergamo w północnych Włoszech. Zawieszenie to ma obowiązywać do 3 kwietnia. Powodem decyzji jest ograniczenie rozprzestrzenienia się koronawirusa. 

Wizz Air wyjaśnił w komunikacie, że rezerwacje na tych kierunkach, zostaną automatycznie zmienione na połączenie na innej trasie w możliwie najbliższym terminie, o czym pasażerowie będą automatycznie informowani. Klienci, którzy dokonali rezerwacji bezpośrednio na stronie internetowej lub za pośrednictwem aplikacji mają otrzymać powiadomienie pocztą elektroniczną, w którym zaoferowana zostanie im bezpłatna zmiana rezerwacji, pełny zwrot kosztów lub zwrot 120 proc. pierwotnej wartości rezerwacji.

Linia może informować tylko tych pasażerów, którzy dokonali rezerwacji przez stronę internetową linii lub aplikację mobilną. Pasażerowie, którzy dokonali rezerwacji za pośrednictwem agencji lub biura podróży, włącznie z internetowymi biurami podróży, powinni skontaktować się z firmą, w której wykupili bilety. 

Linie lotnicze Ryanair poinformowały, że podjęły decyzję o "działaniu według ograniczonego rozkładu" w dniach od 17 marca do 8 kwietnia. Przede wszystkim dotyczy to lotów do i z Włoch. Szczegółów należy szukać na stronie rezerwacyjnej przewoźnika ryanair.com. 
 

Kontakt