Gdańsk 13 °C
 • Pomoc dla niepełnosprawnych
 • kontrast Kontrast
  Change language Sprache ändern изменить язык Zmień język

  Optymistyczna letnia siatka lotów z Gdańska

  2021-03-26, 12:00

  Główne zdjęcie

  Split, Antalya, Barcelona, Santorini

  76 połączeń realizowanych przez 9 przewoźników na 65 lotnisk w 20 państwach. Tak wygląda letni rozkład lotów z Gdańska, który zacznie obowiązywać w niedzielę 28 marca 2021. #LatajzGdańska!

  Po trudnym roku 2020 i początku 2021, spowodowanym pandemią koronawirusa, Port Lotniczy w Gdańsku liczy na powrót pasażerów i odbudowanie rynku połączeń. Przewoźnicy są gotowi latać do miejsc, które cieszyły się popularnością wśród pasażerów przed COVID, zamierzają też otwierać nowe kierunki. 

  Za nami najtrudniejszy rok w historii rynku lotniczego w Polsce i na świecie. Port Lotniczy Gdańsk przetrwał te trudności i teraz mamy nadzieję na ożywienie. Optymizmem napawają plany naszych kontrahentów, linii lotniczych, które chcą do czerwca uruchomić w sumie 76 połączeń do 20 krajów. Są wśród nich zupełnie nowe kierunki w Chorwacji, Szwecji i Grecji. To bardzo szeroka i ciekawa oferta, która zostanie dodatkowo uzupełniona przez biura podróży o loty typowo wakacyjne m.in. do kurortów greckich, tureckich i egipskich. 

  Iwona Tomczyńska kierownik Działu Analiz Ekonomicznych i Marketingu Portu Lotniczego Gdańsk

   

  Wizz Air 

  Linia lotnicza Wizz Air ma w siatce letniej 2021 w sumie 41 połączeń z Gdańska. 4 kierunki będą zupełnie nowe: Split, Heraklion na Krecie, Santorini, Skelleftea w Szwecji. 

  Linia do końca marca obsługiwała 12 kierunków z Gdańska, w tym 8 skandynawskich w Norwegii, Szwecji i Finlandii: 

  Alesund, Bergen, Charków, Eindhoven, Goteborg, Kijów-Żulany, Londyn-Luton, Malmo, Oslo-Gardermoen, Stavanger, Sztokholm-Skavsta, Turku

  Od końca marca węgierski przewoźnik poleci do kolejnych 8 miast: 

  Doncaster-Sheffield, Dortmund, Hamburg, Liverpool, Londyn-Gatwick, Oslo-Torp, Rejkiawik-Keflavik, Trondheim

  Od kwietnia Wizz Air wznowi połączenia do Lwowa. W systemie rezerwacyjnym linii na maj jest 13 kolejnych kierunków, w tym jeden zupełnie nowy, Skelleftea w Szwecji: 

  Kutaisi, Billund, Bodo, Kolonia-Bonn, Larnaka, Mediolan-Bergamo, Paryż-Beauvais, Haugesung, Molde, Kristiansand, Skelleftea, Edynburg, Aberdeen

  W czerwcu Wizz Air dołoży do swojej siatki lotów z Gdańska 7 połączeń, w tym trzy nowe: do Splitu, Heraklionu i na Santorini: 

  Odessa, Tromso, Baracelona El-Prat, Santorini, Heraklion/Kreta, Mykonos, Split


  Ryanair

  Ryanair w całym letnim rozkładzie proponuje loty z Gdańska do 26 miast.

  W marcu latał tylko do Dublina, Oslo-Torp i Sztokholmu-Skavsta. Od 28 marca dokłada 4 kierunki: 

  Goeteborg, Kijów-Boryspol, Kraków, Londyn-Stansted

  Od kwietnia irlandzka linia lotnicza poleci też do Mediolanu-Bergamo, Odessy i Manchesteru. 

  W maju w siatce połączeń Ryanaira z Gdańska jest 13 kolejnych kierunków: 

  Birmingham, Bristol, Edynburg, Wrocław, Aarhus, Alicante, Hamburg, Leeds-Bradford, Malta, Pafos, Vaxjo, Newcastle, Piza

  Od czerwca przewoźnik chce też latać do Belfastu, Billund i Barcelony-Reus. 

   

  Inne regularne liniie lotnicze 


  Linia lotnicza KLM nieprzerwanie lata na trasie Gdańsk-Amsterdam, a SAS do Kopenhagi. LOT cały czas operuje z Gdańska do Warszawy i Krakowa. Lufthansa wróci 2 maja z lotami do Monachium, a 10 maja do Frankfurtu.  W maju pojawi się też z powrotem połączenie Eurowings do Dusseldorfu. Linia lotnicza SWISS od 3 czerwca rozpocznie loty z Gdańska do Zurychu. Od 26 kwietnia 2021 z Kijowa-Boryspolu do Gdańska zacznie latać nowy niskokosztowy przewoźnik SkyUp z Ukrainy. 


  Touroperatorzy


  TUI proponuje na lato wycieczki do Turcji (Antalia, Bodrum), Bułgarii (Burgas), Grecji (Korfu, Heraklion/Kreta, Kos, Rodos), Hiszpanii (Fuerteventura, Teneryfa, Majorka), Albanii (Tirana), Egiptu (Marsa Alam, Hurgada). 

  Biuro podróży Coral Travel 25 marca wysłało lotem czarterowym pierwszych turystów do egipskiej Hurgady. Kolejni pasażerowie polecą też  na wakacje do Turcji (Antalia, Bodrum), Grecji (Heraklion, Rodos, Zakintos), Bułgarii (Burgas) i Tunezji (Eufidha). 

  ITAKA zamierza w kwietniu uruchomić wycieczki z Gdańska do Hurgady, Antalii, Heraklionu i na Zakintos. W całym sezonie letnim planuje wysyłać swoich klientów także do Tirany, Warny, Burgas, na Kos i Kofru, a także do Paryża i gruzińskiego Kutaisi.  

  Rainbow Tours proponuje wakacje na Korfu, Krecie (Chania, Heraklion), Kos, Zakintos, w Hurgadzie, Burgas, Enfidha-Hammamecie, Antalii i Bodrum.  

  Z Gdańska do Grecji turyści polecą także z biurem turystycznym Grecos. 

  2 czerwca na trasie Gdańsk-Antalia ma rozpocząć loty turecka linia czarterowa Corendon. 


  Podróżowanie w czasie pandemii nie jest łatwe, bo w wielu krajach obowiązują różne obostrzenia epidemiczne i wymagania sanitarne. By ułatwić podróżowanie w Porcie Lotniczym Gdańsk w poniedziałek 29 marca otwarty zostanie punkt testowania pasażerów powracających do kraju z państw strefy non-Schengen. Będą tam wykonywane szybkie testy antygenowe, a ich negatywne wyniki zwolnią z 10-dniowej kwarantanny. Od stycznia 2021 na gdańskim lotnisku można też robić szybkie testy przed wylotem za granicę. 
    
   

  Zobacz najnowsze