Gdańsk -0 °C
 • Pomoc dla niepełnosprawnych
 • kontrast Kontrast
  Change language Sprache ändern изменить язык Zmień język

  Pierwszy nocny Duathlon Airport Gdańsk 

  2022-05-19, 07:00

  Główne zdjęcie
  Zapraszamy na wyjątkowe zawody biegowo-rowerowe na gdańskim lotnisku. Rywalizacja odbędzie się w nocy 21/22 maja 2022. 

  Zawodnicy pokonają dystans sprinterski: 5 kilometrów biegiem, następnie 15 kilometrów na rowerze i 2,5 kilometra biegiem. Trasa zawodów będzie prowadziła po drodze kołowania i startowej gdańskiego lotniska. To jest impreza dla profesjonalistów i amatorów. Rywalizacja będzie indywidualna i w sztafetach dwu- i trzyosobowych. 

  Na zwycięzców czeka wiele atrakcyjnych nagród. Wśród nich będzie można wylosować przekazane przez Port Lotniczy Gdańsk i Wizz Air bilety lotnicze. Do wyboru będzie jeden z ponad 35 europejskich kierunków, który jest w siatce Wizz Air z Gdańska.

  Zwycięzcy zostaną wyłonieni w wielu kategoriach: OPEN mężczyzn i kobiet, wiekowych kobiet i mężczyzn od 16 lat do 60 plus oraz najlepsza sztafeta: dwu- i trzyosobowa. W sumie do rozdania są 42 puchary dla najlepszych. 

  Każdy z uczestników Duathlonu na pamiątkę otrzyma dedykowaną koszulkę i gadżety od sponsorów, a po zakończeniu zawodów okolicznościowy medal.  Wśród nagród będą wieszaki na rowery, zestawy odżywek, suplementów i innych produktów dla sportowców. Będą także wejściówki do loży VIP na stadionie Polsat Plus Arena, gdzie będzie można obejrzeć mecz Lechii Gdańsk w sezonie 2022/23.  

   

  Uczestnicy zawodów w swoich pakietach startowych otrzymają bilety do wyjazdu w dniu i w nocy zawodów z parkingów lotniskowych, które będą dla nich bezpłatne. Firma zarządzająca parkingami, Interparking dopełni również nagrodę główną (bilet lotniczy) o voucher parkingowy. Ten pozwoli na pozostawienie auta na lotnisku za darmo w czasie zaplanowanego wyjazdu.

  W piątek 20 maja o godzinie 18.30 organizatorzy duathlonu zapraszają zawodników na odprawę, gdzie podanych zostanie wiele szczegółów. Oglądaj na stronie domety.pl i FB organizatora. 

  Tutaj znajdziecie także RACEBOOK ze wszystkimi potrzebnymi i praktycznymi informacjami.

  Nocny Duathlon Airport Gdańsk zacznie się około godziny 1.00 w nocy z soboty na niedzielę 21/22 maja. Zakończy się około 3.00.  

  Port Lotniczy Gdańsk jest partnerem duathlonu, a jego organizatorem Host of Events. Ambasadorem zawodów jest Jakub Ruciński, sopocianin, znakomity kolarz, jeden z najlepszych triathlonistów i duathlonistów w Polsce w Agegruop M40. 


  Zobacz najnowsze