Gdańsk 14 °C
 • Pomoc dla niepełnosprawnych
 • kontrast Kontrast
  Change language Sprache ändern изменить язык Zmień język

  Piknik w Porcie Lotniczym Gdańsk

  2023-09-06, 14:00

  Główne zdjęcie

  © A.Rezulak/KFP

  Gościliśmy około pół tysiąca uczniów z Pomorza. 

  Z okazji nowego roku szkolnego Port Lotniczy Gdańsk zorganizował piknik dla młodzieży szkół podstawowych. Odwiedzili nas uczniowie z Gdańska, Gdyni, Sopotu, Chwaszczyna, Borkowa, Wiślinki i Przejazdowa. 

   

  Na pikniku było wiele atrakcji. Można było obserwować startujące i lądujące samoloty, wsiąść do szkolno-treningowego samolotu, należącego do firmy szkoleniowej Zonda. Port lotniczy zaprezentował wozy lotniskowej Straży Pożarnej, a także sprzęt zimowego utrzymania. Do współpracy zaprosiliśmy Agencję Eventową IKA, która przygotowała wiele atrakcji dla młodzieży. Były skoki na trampolinach, zdjęcia w fotobudce, warsztaty plastyczne, budowa domku dla owadów, wianków z kwiatów, były różne zawody, gry i zabawy. Na pikniku swój sprzęt piroteczniczny pokazała Straż Graniczna, a Służba Celna stoisko z przedmiotami, których nie wolno przewozić przez granice. Słodki poczęstunek i napoje zapewniła obecna na lotnisku firma Lagardere. 

   

  Na piknik zaprosiliśmy szkoły w imieniu Portu Lotniczego Gdańsk, a także naszych właścicieli: prezydentów Gdańska, Gdyni i Sopotu oraz Marszałka Województwa Pomorskiego.

   

  Port Lotniczy Gdańsk w 2024 roku będzie obchodził 50 rocznicę swojego istnienia. Już teraz chcemy świętować to wydarzenie i piknik dla młodzieży świetnie wpisał się w nasze lotnicze święto. 

   

  Zobacz najnowsze