Gdańsk 14 °C
 • Pomoc dla niepełnosprawnych
 • kontrast Kontrast
  Change language Sprache ändern изменить язык Zmień język

  Po raz piąty wygraliśmy charytatywny turniej piłkarski 

  2023-05-27, 21:00

  Główne zdjęcie
  Piłkarze Portu Lotniczego z pomocą dla puckiego Hospicjum. 

  Za nami XI turniej o Puchar Gazety Wyborczej Trójmiasto. Startowała w nim, jak co roku, drużyna piłkarska Portu Lotniczego Gdańsk, obok dziesięciu innych zespołów. Po raz piąty nasz zespół był bezkonkurencyjny i wygrał turniej. Zawody były rozgrywane na rzecz Puckiego Hospicjum im. św. Ojca Pio, które dzięki hojności uczestników zostanie wsparte kwotą ponad 46 tysięcy złotych.

  Królem strzelców turnieju został Jan Fedorowicz z Ergo Hestii, który zdobył 14 bramek, natomiast najlepszym bramkarzem został Michał Malinowski z Portu Lotniczego.


  Lotniskowa drużyna zagrała i wygrała w składzie: Tomasz Kloskowski, Michał Malinowski, Paweł Szulc, Bartłomiej Zgorzelski, Paweł Woźniak, Grzegorz Małachowski, Jakub Jersak, Piotr Filmanowicz, Maciej Kloskowski i Kamil Kloskowski. 


  Fot. Martyna Niećko Gazeta Wyborcza

  Zawody zostały rozegrane na gościnnym i świetnie przygotowanym obiekcie sopockiego MOSiR. Do rywalizacji przystąpiła rekordowa liczba drużyn. było ich aż 11. Zespoły najpierw rywalizowały w rozgrywkach grupowych. W dobrej formie były szczególnie zespoły Ergo Hestii i Portu Lotniczego i obie drużyny zmierzyły się w finale. Zwyciężyliśmy wynikiem 4:1. Prezes Portu Lotniczego Tomasz Kloskowski tradycyjnie już zadeklarował, że podwoi kwotę pomocy, która wpłynie na konto puckiego hospicjum. Pierwotnie miało to być 23 tys. zł, ostatecznie suma wyniesie ponad 46 tys. zł.

   

  W turnieju oprócz zawodników Ergo Hestii i Portu Lotniczego Gdańsk grali także piłkarze Gdańskich Autobusów i Tramwajów, Grupy Zdunek, Satela, Invest Komfortu, Radisson Blu, Domesty, Zakładu Utylizacyjnego, Gazety Wyborczej Trójmiasto oraz Grupy GPEC.

  Zobacz najnowsze