Gdańsk 13 °C
 • Pomoc dla niepełnosprawnych
 • kontrast Kontrast
  Change language Sprache ändern изменить язык Zmień język

  Pobiegli i pojechali na rowerach 

  2023-05-28, 03:30

  Główne zdjęcie
  II nocny Duathlon na lotnisku przechodzi do historii. 

  To była wyjątkowa noc i wyjątkowe wydarzenie. Po raz drugi Domety.pl i Port Lotniczy Gdańsk zorganizowali duathlon, w trakcie którego zawodnicy pobiegli na dystansie pięciu kilometrów, następnie przejechali trzy pętle po pięć kilometrów, a na koniec pobiegli dwa i pół kilometra.

  Trzech uczestników biegu wylosowało super nagrody ufundowane przez Port Lotniczy Gdańsk. To podwójne bilety na dowolnie wybrane loty liniami lotniczymi Wizz Air po Europie. 

   

  Pierwszy zawodnik pokonał tę niełatwą trasę w czasie 50 minut i prawie 39 sekund. Najlepsza kobieta ukończyła zawody po 56 minutach i 19 sekundach. 

  Zawody w kategorii Open Mężczyzn wygrał Wojciech Szyp z Warszawy, drugi był Jan Krakowski, a trzeci Lucjan Wydrowski. 

   

  Pierwszą kobietą na mecie była Katarzyna Kaczkowska ze Straszyna, druga była Marta Szachta, a trzecia Joanna Rymarowicz. 

   

  Wyjątkowym duetem startującym w zawodach byli Piotr i Bartosz Rutkowscy, ojciec i syn z Pruszcza Gdańskiego. Obaj byli triathlonistami i startowali indywidualnie, jednak 4,5 roku temu Bartosz uległ poważnemu wypadkowi i od tego czasu porusza się na wózku inwalidzkim. Od dwóch lat startuje w zawodach znowu, teraz z ojcem Piotrem, który ciągnie Bartosza na specjalnym wózku podczas jazdy na rowerze i pcha podczas biegu. Panowie razem uczestniczą w biegach, duathlonach, a nawet triathlonach. 

   

  Duathlon na lotnisku w Gdańsku sponsorował Port Lotniczy Gdańsk, który ufundował także nagrody główne w postaci voucherów wstępu do Strefy VIP oraz Lagardere Travel Retail z programem lolajnościowym dla klientów Kameleon. Ponadto partnerami byli Interparking, Janisz, Żywiec, Good Vibrations, FBSerwis oraz Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk, Miasto Gdańsk i Trójmiasto.pl. 


   

  Zobacz najnowsze