Gdańsk 1 °C
 • Pomoc dla niepełnosprawnych
 • kontrast Kontrast
  Change language Sprache ändern изменить язык Zmień język

  Pomagamy naszym przyjaciołom z Ukrainy 

  2022-04-17, 09:00

  Główne zdjęcie
  Pracownicy gdańskiego lotniska, podobnie jak tysiące Polaków, zaangażowali się w pomoc dotkniętej wojną Ukrainie i uchodźcom. 

  Już w pierwszych dniach po ataku Rosji na Ukrainę i fali uchodźców, nasi ludzie pojechali na polsko-ukraińską granicę po trzy córki pani Olghi, która na stałe pracuje w jednej z firm na gdańskim lotnisku. Zebraliśmy dla nich też podstawowe rzeczy: ubrania, artykuły spożywcze, chemiczne i kosmetyki. Mąż Olghi, który wcześniej też pracował na Pomorzu, po wybuchu wojny wrócił do Ukrainy, by walczyć. Przekazaliśmy mu przed wyjazdem podstawowy sprzęt i odzież taktyczną. 

  Zgromadziliśmy wyprawkę dla uchodźczyni w 9 miesiącu ciąży, która po 15 dniach od przyjazdu do Polski szczęśliwie urodziła zdrowego synka. 

  Jeden z naszych pracowników zaopiekował się i nadal się opiekuje Ukrainką z dwoma córkami, które utknęły na lotnisku z powodu kłopotów wizowych i które ostatecznie postanowiły pozostać w Gdańsku. 

  Służba Ochrony Lotniska zorganizowała i przekazała sprzęt taktyczny dla ukraińskich obrońców. 

  Zakładowa Lotniskowa Straż Pożarna wsparła zbiórkę sprzętu pożarniczego zorganizowaną przez Państwową Straż Pożarną. Strażacy przekazali ukraińskim kolegom hełmy i maski bojowe oraz komplety ubrań i butów. 

  Wśród pracowników lotniska zorganizowaliśmy zbiórkę pieniędzy, z których kupiliśmy na święta słodycze i inne potrzebne rzeczy dla dzieci naszych ukraińskich przyjaciół.

  Nie sposób wymienić wszystkich, którzy pomagają. Część osób nie chce się chwalić tym, co robi. 

  Chwała im za to i Chwała Ukrainie! 
   

  Zobacz najnowsze