Gdańsk 7 °C
 • Pomoc dla niepełnosprawnych
 • kontrast Kontrast
  Change language Sprache ändern изменить язык Zmień język

  Pomogliśmy rodzinie Pani Kasi

  2019-12-12, 15:00

  Główne zdjęcie

  © Ewelina Małagodzka z Jagodą

  Pracownicy Portu Lotniczego Gdańsk jak co roku zorganizowali zbiórkę w ramach Szlachetnej Paczki. Radość obdarowanych jest dla nas największą satysfakcją.

  Po raz trzeci sprawiliśmy, że Święta Bożego Narodzenia będą inne niż zwykle dla rodziny, dla której przygotowywaliśmy paczkę. Pani Kasia znalazła się w ciężkiej sytuacji, po tym jak zachorowała jej 6- letnia córka Jagódka. Dziewczynka marzyła, by dostać lalkę Roszpunkę, a jej brat chciał zdalnie sterowany samochód. Marzenia te spełniliśmy.

  "Łzom wzruszenia nie było końca, a uśmiechy na twarzach dzieci pokazały, jak ważne jest pomaganie" - opowiadają Ewelina Małagodzka i Sylwia Mosior ze Służby Ochrony Lotniska, które zawiozły dary naszej rodzinie. "Dziękuję wszystkim, którzy się przyczynili do tego, że mogliśmy po raz kolejny stać się częścią zespołu Szlachetnej Paczki. Dziękuję za dobre serce, za każdą złotówkę, za prezenty, za ubrania, artykuły spożywcze i chemiczne" - dodaje Ewelina Małagodzka. Zbieraliśmy także pieniądze i za nie udało się kupić dla Jagody plastry niezbędne do jej kuracji, artykuły spożywcze i świąteczne bony.


  W tym roku dzięki szlachetnym sercom 553.400 darczyńców udało się pomóc 14.562 rodzinom i osobom samotnym z całego kraju, a łączna wartość przekazanej pomocy materialnej wyniosła 45.860.684 zł, czyli  niemal 46 mln zł. W porównaniu z ubiegłym rokiem wzrosła liczba osób zaangażowanych w przygotowywanie dedykowanej pomocy wybranej rodzinie. Średnio jedną paczkę kompletowało 38 osób. Wzrosła także średnia wartość takiej paczki. W świątecznych pakunkach od darczyńców rodziny znajdowały rzeczy o średniej wartości 3149 zł. 

  Zobacz najnowsze