Gdańsk -1 °C
 • Pomoc dla niepełnosprawnych
 • kontrast Kontrast
  Change language Sprache ändern изменить язык Zmień język

  Pomorska Nagroda Artystyczna dla Portu Lotniczego 

  2022-04-22, 09:00

  Główne zdjęcie

  © fot: Karol Stańczak

  Zostaliśmy nagrodzeni w kategorii Mecenat Kultury za wspieranie przedsięwzięć kulturalnych na Pomorzu. 

  Gala wręczenie nagród i statuetek pomorskich Gryfów za osiągnięcia kulturalne w 2021 roku odbyła się w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku. Statuetkę Gryfa odebrał Tomasz Kloskowski prezes Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy. 

  Kapituła Pomorskiej Nagrody Artystycznej doceniła Port Lotniczy za odważne wspieranie pilotażowego projektu „Pomorski Inkubator Kultury”, za regularne sponsorowanie Teatru Muzycznego w Gdyni, Opery Bałtyckiej w Gdańsku i Muzeum Archeologicznego w Gdańsku, a także za pomoc w realizacji spektaklu dyplomowego Państwowego Policealnego Studium Wokalno-Aktorskiego im. D. Baduszkowej w Gdyni „Mury Jerycha”.

   

  Wielką Pomorską Nagrodę Artystyczną otrzymał aktor Teatru Wybrzeże Mirosław Baka. W innych kategoriach Pomorskie Nagrody Artystyczne otrzymali: w kategorii Kreacje Artystyczne: Anna Czekanowicz za tomik „Szelest sukienki… Listy do przyjaciół”, Sławek Jaskułke za kompozycję „Europa 67/21” i Zbigniew Majchrowski za książkę „Krypta Gustawa”. Pomorską Nadzieją Artystyczną zostały: Alisa Kopac, Joanna Kravchenko, Magdalena Maniewska oraz Weronika Kulpa, czyli O’Bows Quartet, za debiutancką płytę „Visions4Gdańsk”. 


   

  Zobacz najnowsze